Záborská: Viete, kde je teraz vaše dieťa?

Komerčný obsah

„Často sa viac zameriavame na stíhanie páchateľov a pomoc obetiam, než na prevenciu“, myslí si europoslankyňa Anna Záborská, ktorá bola v roku 2009 iniciátorkou kampane „Viete, kde je teraz vaše dieťa?“ zameranej na zvýšenie vnímavosti rodičov. V marci tohto roku vymenoval predseda Európskeho parlamentu Záborskú spolu s  ďalšími poslancami za členku novovzniknutého špeciálneho výboru Európskeho parlamentu na boj s organizovaným zločinom, korupciou a praním špinavých peňazí.

Súčasťou tohtoročnej kampane linky 116 000 bude špecializovaný vyhľadávač nezvestných detí – Google Search Appliance, ktorý sa postupne objaví na stránkach všetkých partnerských organizácií MCE. Tento vyhľadávač, ktorý vyvinula a darovala firma Google, zbiera informácie o nezvestných deťoch s cieľom pomôcť snahám o ich nájdenie.

Slovenská republika bola v minulosti kritizovaná zo strany Výboru OSN pre práva dieťaťa za to, že jej chýba tzv. „detský ombudsman“. Anna Záborská však s týmto názorom celkom nesúhlasí: „Ak je rodina ako najbližší ochranca dieťaťa v poriadku, tak ochrana zo strany štátu nie je potrebná. Bolo by nešťastným krokom brať rodičom ich zodpovednosť za vlastné deti. Pre prípady zlyhania rodiny existujú aj účinnejšie nástroje pomoci, než je ombudsman.“

Kontakt:        

Telefón: +32 2 28 45923 (EU)

Mobil: Anna Záborská – +421-905-276219, Peter Stach – +32 472 538 050

E-mail: anna.zaborska@europarl.europa.eu, peter.stach@europarl.europa.eu

SR:      Palisády 51
811 06 Bratislava

EU:     European Parliament
ASP 09 E 205
60, rue Wiertz / Wiertzstraat 60

B-1047 Bruxelles/Brussel

Autor: Anna Záborská