Európska noc výskumníkov 2018

Komerčný obsah

PR SPRÁVA / SOVVA v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied, Centrom vedecko-technických informácií SR a Euractiv.sk si Vás dovoľuje informovať o otvorení prihlasovania stánkov a prednášok do Európskej noci výskumníkov 2018.  

Európska noc výskumníkov sa na Slovensku bude konať 28.9.2018 už 12. krát, v piatich slovenských mestách – v Bratislave, Košiciach, Žiline, Banskej Bystrici a Poprade. Mottom tohtoročného festivalu vedy je: „Výskumníci v nás“. Chceme verejnosti komunikovať, že každý z nás aspoň raz v živote zažil aké je to byť vedcom. Či sme už skúšali chemické pokusy v pivnici, pozorovali zvieratá v prírode, snažili sa vypočítať rýchlosť blížiaceho sa auta, skúšali programovať alebo len tak pozorovali hviezdy. Výskum a inovácie sú súčasťou nášho života už od detstva: deti sa pýtajú rodičov mnoho otázok, sú fascinované zvieratami a rastlinami a doma tvoria nové svety z Lega (či Merkúru). Mnohokrát sa však stane, že časom táto zvedavosť, chuť skúmať, hľadať a pýtať sa z detí skoro celkom vyprchá. Našou víziou je, aby Európska noc výskumníkov aj tento rok bola pre žiakov a študentov, ale aj verejnosť zdrojom inšpirácie a podnetom pre zvedavosť.

V prípade, že sa k nám chcete ako vedci a výskumníci pridať prezentovaním svojej práce formou stánku alebo prednášky, prihláste sa prosím na tomto odkaze.