Známe osobnosti čítali svojim deťom Rozprávku o slobode. Pripomenuli si tak spoločne s O2 hodnoty novembra 1989

Komerčný obsah

Do kampane sa zapojilo aj viacero známych osobností, vrátane Vladimíra Kobielskeho, Márie Čírovej, Jána Koleníka a Roberta Jakaba.

Bratislava, 18. 11. 2020Operátor O2 si aj tento rok tradične pripomenul 17. november, a to opäť netradičným spôsobom. Známy spisovateľ Daniel Hevier napísal pre O2 Rozprávku o slobode, ktorá hovorí, že Nežná revolúcia nie je iba rozprávkou a sloboda nie je samozrejmosť.

Príbeh o slobodnom umelcovi Zachariášovi, ktorý pred rokom 1989 čelil cenzúre a neslobode prejavu, bol v podaní herca Roba Rotha odvysielaný v špeciálnom podcaste SME Rozprávky.

17. novembra mala rozprávka premiéru v podaní charizmatického Roba Rotha aj ako video na Facebooku O2. Pozrieť si ju môžete tu:

Podcast si môžete vypočuť na Spotify.

Do kampane sa zapojilo aj viacero známych osobností, z ktorých mnohí rozprávku čítali svojim ratolestiam. Patrili medzi nich napríklad Lenka Šoóšová, Mária Čírová, Vladimír Kobielsky, Kristína Tormová, Barbora Krajčírová, Ján Koleník, Matej Tóth, Fero Joke, Lady Zika, a ďalší.

Na O2 Predajniach nájdete teraz aj špeciálne vydanie magazínu Sóda s Rozprávkou o slobode, ilustrované Hedvigou Gutierrez. Dozviete sa tiež viac o tom, ako vznikala, a to od samotného autora. Online verziu Sódy nájdete na: https://soda.o2.sk/pribehy/sloboda-nie-je-samozrejmost

O2 ďalej na pripomenutie 17. novembra zverejnilo na streamovacej službe Tidal svoj vlastný playlist „revolučných songov“, ktorý nájdete na:

 

V spolupráci s HBO GO tiež upriamilo pozornosť na filmy s tematikou novembra 89 a rodičom poslalo SMS správy s upozornením na premiéru rozprávky.