Najlepšia hra pre iPhone pochádza z Európy

„Je skvelé, že nezávislý malý vývojár hier má príležitosť predstaviť nové kreatívne hry, ktoré rovnocenne konkurujú produktom, ktoré predstavili väčší tvorcovia hier. Že sme vyhrali, je pre nás  fantastickým prekvapením,“ hovorí Jani Kahrama, ktorý v mene spoločnosti Secret Exit prevzal cenu za najlepšiu aplikáciu pre mobilný telefón iPhone.

Cena za najlepšiu aplikáciu pre iPhone sa udeľovala v rámci Nezávislého festivalu hier, ktorý je organizovaný popri Konferencii vývojárov hier, ktorá sa považuje za najväčšiu svetovú udalosť v hernom multimediálnom priemysle.

Výherná mikro-aplikácia "Zen Bound" je dielom fínskej spoločnosti Secret Exit. Bola založená v roku 2006 v Helsinkách ako vývojárska IT firma zaoberajúca sa programovaním hier pre mobilné telefóny. Pri svojom vzniku získala finančnú pomoc z programu Verso (Vertical Software Solutions), ktorý zastrešuje Fínska agentúra pre financovanie technológií a inovácií (Tekes).

„Secret Exit bola schopná efektívne využiť digitálnu distribúciu a marketingový kanál Apple. Digitálna distribúcia je jasne spôsobom distribúcie hier v budúcnosti. Hlavné výhody v porovnaní s tradičnou distribúciou „z regálu“ sú, že prakticky neexistujú náklady na distribúciu a možno nakupovať kedykoľvek a kdekoľvek,“ komentoval úspech fínskej firmy Keith Bonnici, manažér programu Verso.