StartupAwards.SK budú bilancovať

Neil Harbisson na StartupAwards.SK (zdroj: startupawards.sk)

Technologické spoločnosti s globálnym potenciálom sa vďaka moderným technológiám čoraz častejšie rodia zo skromných pomerov. Na naštartovanie úspešného podnikania sa často stačí zviditeľniť. Viaceré príklady už v minulých ročníkoch ponúkli aj StartupAwards.SK.

Služby ako minuloročný víťaz Staffino, Datamolino či sli.do si rýchlo získali okruh používateľov. V ostatnom ročníku tiež výrazne bodovali ekologické riešenia Croptek a EcoCapsule. Podujatie je aj možnosťou, ako sa na trhu môžu uplatniť mladí vedci zo slovenských univerzít.

O prvenstvo sa nové podniky môžu uchádzať v štyroch kategóriách – Digitálny svet, Veda, Umenie a dizajn a Spoločnosť. Z nich sa následne jeden stane absolútnym víťazom. V priebehu ďalšieho roku sa potom môžu prezentovať na roadshow v krajských mestách.

Aj tentoraz budú mať semifinalisti súťaže možnosť absolvovať StartupAwards.SK Bootcamp, kde načerpajú skúsenosti od etablovaných podnikateľov a získajú kontakty na najvýznamnejších investorov. Už tu môžu pre svoj nápad získavať potrebný kapitál.

Organizátori kladú dôraz na uvoľnenú atmosféru podujatia. Toto zápolenie podľa nich nemá byť ako olympiáda, súťažiaci často tak zisťujú, že zo spolupráce s ostatnými startupmi môžu veľa vyťažiť a navzájom si pomôcť. Tí najlepší sa nakoniec predstavia na slávnostnom odovzdávaní cien v historickej budove SND.

Bratislavský galavečer navštívia stovky zástupcov spoločností, ktoré môžu startupy podporiť. Svoju inovatívnu myšlienku môžete do súťaže prihlásiť na tomto odkaze.

Článok z minulého ročníka: StartupAwards.SK 2014: Ekologické riešenia zobrali dve ceny