Slovenské inovatívne firmy získajú „Startup Oskary“ a príležitosť navštíviť niektoré zo svetových technologických centier

Komerčný obsah

StartupAwards.SK je jedinečnou príležitosťou prezentovať svoju firmu pred medzinárodnými investormi a získať zázemie pre globálnu expanziu. Finalisti predošlých ročníkov získali investície dosahujúce spolu takmer 5 miliónov EUR od domácich a zahraničných investorov rizikového kapitálu.

Andrej Steiner, CEO InHiro, víťaz kategórie Digital v minulom ročníku: „Účasť na SASK13 nám dala hlavne možnosť ukázať sa väčšiemu publiku, z toho sa potom vykľulo veľa zaujímavych osobných kontaktov a tie sú veľmi, veľmi potrebné aj pri vývoji online nástrojov ako InHiro. Nehovoriac o tom, že najmä vďaka SASK13 sme sa dali do intenzívnejšieho kontaktu s našimi súčasnymi investormi, ku ktorým by sme sa asi dostávali len postupne a zdĺhavo“.

Víťazi štyroch kategórií DIGITAL, SCIENCE, ART & DESIGN a SOCIETY získajú ako hlavnú cenu cestu do jedného zo svetových centier inovácií a podnikania podľa svojho výberu. Peter Gažík z Neulogy, organizátora súťaže: „Startupy potrebujú flexibilitu, preto majú víťazi možnosť vybrať si kedy a kam chcú cestovať. V minulosti väčšina víťazov zamierila do Silicon Valley, no napríklad jeden z víťazov cestoval za potenciálnym investorom do brazílskeho Rio de Janeiro“.

Okrem príležitosti vycestovať do zahraničia víťazi jednotlivých kategórií získajú hodnotné balíky služieb od O2, IBM a ostatných partnerov.

Na súťažiace startupy ďalej čakajú dve špeciálne ocenenia, ktoré budú udelené na základe hlasovania verejnosti. Popri vyjadrení sympatie je každý hlas spojený aj s poukázaním finančnej čiastky pre vybraný startup, vďaka čomu získajú finalisti ďalšie zaujímavé ceny.

Odovzdávanie cien pre najlepšie slovenské startupy sa uskutoční 28. novembra 2014 v historickej budove Slovenského národného divadla. Tohtoročné StartupAwards.SK sa konajú pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku, ktorý sa osobne zúčastní slávnostného odovzdávania cien. O hlavný príhovor sa postarajú Juraj Vaculík a Štefan Klein, zakladatelia projektu prvého lietajúceho auta na svete AeroMobil.

Súťaž organizuje spoločnosť Neulogy v spolupráci s KPMG Slovensko, Západoslovenskou energetikou, Tatra bankou, a ďalšími partnermi.