Banská Bystrica má zvučku kandidatúry na EHMK 2013

Krátka správa

Banská Bystrica už odštartovala svoj kľúčový projekt na podporu kandidatúry na Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) 2013 pod názvom BaBy narodené v Európe, zverejnením „nápadníkov“ a žiadosťou všetkých banskobystrických detí o udelenie titulu. Do série týchto krokov pribudla tento týždeň aj zvučka kandidatúry.

Autorom zvučky  je banskobystrický hudobník, aranžér a skladateľ Róbert Čunderlík.  „Muzikant so zmyslom pre jemný a kultivovaný zvuk, a predovšetkým so zmyslom pre farebné počutie, to je Robo Čunderlík. Zároveň je to muzikant, ktorý vie nevšedným spôsobom prejaviť i svoj vzťah k zemi, ku kraju, z ktorého pochádza. Bolo mi radosťou s ním spolupracovať”, povedal na adresu autora zvučky dirigent Štátnej opery v Banskej Bystrici  Pavol Tužinský.

Zvučku kandidatúry Banskej Bystrice  na titul EHMK 2013 v praxi po prvý krát využili včera, keď odštartovali sériu podujatí pod názvom Akadémia európskeho seniora v Banskej Bystrici a aj poslucháči Rádia Regina budú mať možnosť si tento 30 sekundový hudobný spot už čoskoro vypočuť. 

Vo  zvučke autora Róberta Čunderlíka znie aj akordeónový motív v podaní  študenta banskobystrickej Akadémie umení Michala Červienku, ktorý je viacnásobným držiteľom medzinárodných ocenení v hre na akordeón, držiteľom tretích cien v Celosvetovej súťaži koncertných umelcov v hre na akordeón, v talianskom Castel Figardo v rokoch 2004 a 2005.