A zrodila sa hviezda…

 

Krátka správa

Ministri vnútra niektorých členských krajín EÚ sa na včerajšom mimoriadnom stretnutí v Londýne zhodli, že Európska únia by si mala vychovávať vlastných imámov a zabrániť tak ďalšej radikalizácii islamskej komunity žijúcej v Európe. Moslimovia sa v Európe radikalizujú práve vďaka mnohým nenávistným kázňam duchovných proti západnej spoločnosti, jej životnému štýlu a kresťanstvu.

Česká republika má konečne nového premiéra. Prezident Václav Klaus vymenoval do funkcie predsedu vlády lídra Občianskych demokratov Mirka Topolánka. Kým však nevznikne kompletne nový kabinet, Paroubkova vláda pokračuje v úrade ako dočasná. Česko má na čas dvoch premiérov.

V stredu sa Politický a bezpečnostný výbor EÚ zaoberal vyslaním svojich jednotiek do Libanonu, ktoré by tam posilnili mierové jednotky OSN. Predbežne svoju ochotu zúčasťniť sa na misii vyjadrilo 12 členských krajín EÚ, medzi nimi aj Slovensko. Zatiaľ nie je jasný počet vojakov, ktorými chce EÚ prispieť, no podľa diplomatických zdrojov, by to mal byť „značný počet”.