Silicon Valley víta čoraz viac zahraničných firiem

Chcete si zabezpečiť materiálny komfort alebo chcete vytvoriť firmu s miliónovými ziskami? Takúto otázku kladie začínajúcim podnikateľom a ľuďom s nápadom Saeed Amidi, výkonný riaditeľ Plug and Play. Jeho konzorcium je jedným z najväčších investorov v americkom technologickom regióne Silicon Valley.

Aj napriek svetovej finančnej a hospodárskej kríze prichádza do americkej technologickej oblasti čoraz viac aktérov nielen z USA, ale i zo zahraničia. Fínska agentúra pre financovanie technológií a inovácií Tekes informuje, že do Silicon Valley onedlho začnú vo väčšom prichádzať i firmy z Fínska. Ide o dohodu medzi Plug and Play a FinNode (Fínskym inovačným centrom).

„Podnikateľ prichádzajúci zvonka bude plávať so žralokmi. On alebo ona musí byť rýchlejší, inteligentnejší a viac zapojený,“ cituje Tekes Amidiho. V tomto smere Plug and Play plánuje lákať najmä inovátorov v oblasti čistých technológií, pričom program podpory a získavania kontraktov s investormi rizikového kapitálu plánuje odštartovať v priebehu 6-12 mesiacov.