Česi a Slováci pripravujú v Londýne konferenciu o výzvach strednej Európy

Komerčný obsah

2. ročník LSESU Central European Conference v Londýne

Študenti z univerzitného spolku LSESU Czech&Slovak Society organizujú v Londýne Central European Conference 3. marca 2019 na prestížnej vysokej škole London School of Economics and Political Science.

Študenti z univerzitného spolku LSESU Czech&Slovak Society organizujú v Londýne Central European Conference 3. marca 2019 na prestížnej vysokej škole London School of Economics and Political Science.

Je to už 3. ročník úspešnej neutrálnej platformy pre akademickú debatu týkajúcu sa rôznych spoločenských a politických tém v strednej Európe, ktorá je unikátom svojho druhu vo svete. Zúčastnilo sa na nej už vyše 500 účastníkov a prednášala na nej aj bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová, minister financií Ivan Mikloš, český diplomat Pavel Fischer, slovenský novinár a spisovateľ Martin M. Šimečka a ďalší známi hostia a osobnosti. Podporu podujatiu vyjadril aj slovenský prezident Andreja Kiska.

Na konferencii sa stretnú vo veľkom počte študenti, pracujúci, odborníci aj akademici pôvodom predovšetkým z Česka a Slovenska žijúci doma a v početných komunitách v zahraničí v diskusiách na tému právneho štátu, sociálnych nerovností, energetiky či zdravotníctva. Účasť potvrdila aj slovenská diplomatka Magdaléna Vášaryová, bývalý slovenský minister zdravotníctva Tomáš Drucker ako aj uznávaný sociológ a pedagóg Michal Vašečka. Hlavný organizátor konferencie, študent práva na LSE, Maroš Hodor, sa o konferencii vyjadril ako „o jedinečnej možnosti budovať česko-slovenskú komunitu v Londýne, ktorá by mohla neskôr urobiť úžasné veci pre svoju krajinu.”

Tím konferencie pripravuje program, ktorý kombinuje formálne diskusie v paneloch a neformálne debaty počas workshopov, prestávok a záverečnej recepcie, kde sa môžu účastníci bližšie spoznať s hosťami a medzi sebou, čím získavajú veľmi cenné kontakty pre ich štúdium či kariéru. Predovšetkým však objavia možnosti ako pomôcť svojej krajine a uvidia rôzne pohľady na zásadné spoločenské témy. Lístky je možné si zakúpiť na stránke podujatia ceconference.co.uk. Konferencia je organizovaná študentskými dobrovoľníkmi bez nároku na zisk a jedine s pomocou partnerov a príjmom z predaja lístkov.