Klíma bez hraníc – semináre pre učiteľov

Krátka správa

Budúci týždeň sa začína celoslovenské turné seminárov a informačných stretnutí Klíma bez hraníc. Tieto podujatia sú určené predovšetkým pre pedagógov zo základných a stredných škôl, ale organizátori sa usilujú, aby sa na nich zúčastnil aj istý počet študentov. Semináre sú súčasťou medzinárodného projektu Let the Sunshine in. Financuje ho Európska komisia a prednášky pre učiteľov pripravili Priatelia Zeme.

„Školy zároveň dostanú ponuku vstúpiť do Klimatickej aliancie. Vstup je pre nich bezplatný, a jedinou podmienkou je, aby na pôde školy, ako aj v miestnej komunite, hlbšie rozvíjali klimatický relevantné témy, hľadať cesty ku klimaticky šetrnému správaniu sa atď.,“ hovorí lektor Rudolf Pado z občianskeho združenia (OZ) Tatry, ktorý spolupracuje na projekte s Priateľmi Zeme.

Obsahovo sa semináre zameriavajú na (1) globálne klimatické zmeny, (2) informácie o spomínanej Klimatickej aliancii a možnosti zapojenia sa škôl do nej, (3) problematiku energie a odpadov a (4) napokon aj možnosti aktivít v komunite (na dedinách, alebo v mestách).

Učitelia na seminároch dostanú didaktické plagáty (Klimatické zmeny a S energiou v dome), pracovné listy a materiály, ktoré môžu použiť pri vyučovaní, ako aj CD s informáciami k téme,  power-pointovými prezentáciami, letákmi a publikáciami OZ TATRY.

Semináre by mali trvať 5 hodín a doposiaľ naplánované semináre sa uskutočnia takto: 11.9.2007 o 10. hod. v Centre environmentálnych aktivít na Mierovom námestí 29 v Trenčíne, 13.9.2007 o 10. hod. v priestoroch OZ SOSNA na Zvonárskej 12 v Košiciach,  25.9.2007 o 9. hod. na ZŠ na ul. Letnej 3453/34 v Poprade, 26.9.2007 o 8.30 na VI. základnej škole na Okružnej 17 v Michalovciach, 4.10.2007 o 8.00 hod. v SEV na Teplom vrchu a 17.10.2007 o 9.00 hod. v sídle Slovenskej agentúry životného prostredia na Tajovského 28 v Banskej Bystrici.

Záujem o semináre prejavili aj v Bratislave, Nitre, Myjave a  ďalších slovenských mestách. Bližšie informácie vám poskytnú koordinátori projektu Rudolf PadoIvana Jaššová.