Tlačová konferencia k podujatiu Noc výskumníkov 2010

Komerčný obsah

Na tlačovej konferencii sa zúčastnia Ivan Mikloš, predseda vlády SR a minister financií, Tatiana Rosová, poslankyňa NR SR, Pavol Frešo, predseda BSK a zástupcovia organizátorov: Jaromír Pastorek, predseda Slovenskej akadémie vied, Stanislav Sipko, predseda Slovenskej organizácie pre výskumné a vývojové aktivity, Rastislav Púdelka, generálny riaditeľ a štatutárny zástupca Slovenského národného múzea, Radovan Geist, šéfredaktor EurActiv.sk, Ivana Žoldošová, Country marketing manager Inter IKEA Centre Group Slovensko .

Ústredným mottom tohto projektu je „Researchers are among us“, „Vedci sú medzi nami“. Poslaním projektu je ukázať, že vedci sú „obyčajní“ ľudia s výnimočným povolaním. Výsledkami svojej práce prispievajú k zlepšeniu života nás všetkých, no mimo nej vedú bežný život ako všetci ostatní.

Podujatie Noc výskumníkov 2010 na Slovensku sa uskutoční v piatok, 24. septembra 2010 v troch slovenských mestách (viac na www.nocvyskumnikov.sk). Celkovo v európskych krajinách prebehne už šiesty krát, na Slovensku to bude štvrtý ročník. Zatiaľ čo do prvého sa v roku 2005 zapojilo 15 štátov, a zúčastnilo sa asi 20 000 ľudí, minulý rok to už bolo 31 štátov a viac ako 400 000 účastníkov. Tento rok ich bude opäť viac.