Baška: Bezpečnostná integrácia Ukrajiny zostáva prioritou

V marci tohto roku oslávilo Slovensko presne päť rokov od svojho vstupu do euroatlantických integračných zoskupení, EÚ a NATO. Minister obrany SR pri tejto príležitosti vystúpil na konferencii "5 rokov Slovenska v EÚ a NATO, od príjemcu bezpečnosti k jej poskytovateľovi", kde v úvodnom prejave zhodnotil, čo priniesol pre našu krajinu vstup do týchto inštitúcií.

Minister vyhlásil, že Slovensko bude i naďalej aktívnym partnerom a bude podporuje ako zahraničné vojenské misie vysielaním svojich vojakov, tak i integračné úsilie balkánskych krajín a Ukrajiny.

.

.

.

"Aliančná a európska integrácia prispievajú k vytváraniu stabilného medzinárodného rámca pre náš vnútorný rozvoj. (…) NATO a EÚ sú synonymom mieru, prosperity, solidarity a garantom bezpečnosti. Dôsledné dodržiavanie princípu vzájomnej pomoci v prípade potreby a plnenie spoločných cieľov je kľúčom k efektívnosti, priateľstvu a plnohodnotnej spolupráci," uviedol.

Organizátorom konferencie, ktorá sa konala 2. júna v kongresovej sále Ministerstva zahraničných vecí SR bola Slovenská atlantická komisia v spolupráci s Ministerstvom obrany SR, Ministerstvom zahraničných vecí SR a Zastúpením Európskej komisie na Slovensku.