Chat s europoslankyňou Katarínou Neveďalovou

Katarína Neveďalová sa narodila v roku 1982, v roku 2009 bola zvolená do Európskeho parlamentu za stranu SMER-SD. V EP pôsobí v druhej najpočetnejšej frakcii Socialistov a demokratov. Jej špecializáciou v agende EP je mládežnícka politika a podpora mladých ľudí v EÚ, ktorá spadá do portfólia Výboru EP pre vzdelávanie a kultúru. Pôsobí aj medziparlamentnej delegácii EP pre Strednú Áziu (Delegácia pri parlamentných výboroch pre spoluprácu EÚ-Kazachstan, EÚ-Kirgizsko a EÚ-Uzbekistan a pre vzťahy s Tadžikistanom, Turkménskom a Mongolskom).

Náhradníčkou je Katarína Neveďalová vo Výbore EP pre práva žien a rodovú rovnosť a vo Výbore pre občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné veci, Delegácie pri spoločnom parlamentnom zhromaždení Afrika, Karibik, Tichomorie – EÚ a Delegácie pri parlamentnom zhromaždení Euronest (parlamentný komponent Východného partnerstva).

Chat s europoslankyňou sa uskutoční na facebookovom profile EurActiv.sk, v stredu 19.1. od 10. do 11. hodiny dopoludnia. Vítané sú všetky zvedavé otázky. 

Portál www.Eu4you.sk, podporený grantovou schémou Európskeho parlamentu (EP) má za cieľ sprostredkovať čitateľom praktické informácie a nasmerovať ich na relevantné zdroje užitočných informácií pri využívaní štyroch základných slobôd v EÚ – sloboda pohybu ľudí, tovarov, služieb a kapitálu ako aj poskytnúť prehľad o finančných programoch. Zároveň je miestom verejnej diskusie na rôzne témy aktuálne pre dianie v EÚ a jej inštitúciách a interaktívne diskusie.