EÚ šokovala streľba v Bratislave

zdroj: TASR

Podľa informácií denníka Sme bývala rómska rodina aj útočník na rovnakom poschodí. Ľudia rodinu, o ktorej sa vrah pred incidentom niekoľko krát hanlivo vyjadril, označili za problémovú a hlučnú. Práve to bolo podľa dohadov hlavným motívom celého incidentu. Ten si následne vyžiadal ešte jednu obeť- ženu, ktorá vyzerala z balkóna na ulicu, aby zistila, čo sa deje. Následne spáchal strelec samovraždu. Medzi 15-timi zranenými sú aj malé dieťa, či policajt.

K streľbe došlo pred desiatou hodinou dopoludnia. Miestny rozhlas začal vzápätí obyvateľov vyzývať, aby nevychádzali z domovov. Zakrátko sa v oblasti objavili prvé policajné a záchranárske zložky.

Postupne začali na verejnosť prenikať prvé informácie. Podľa nich mal byť vrahom 15- ročný závislý mladík, niektoré zdroje informovali až o dvoch útočníkoch. Napokon sa však jednému z obyvateľov okolitých domov podarilo útočníka odfotiť. Zistilo sa tak, že ide o 48- ročného bývalého vojaka, ktorého susedia opísali ako „samotárskeho a zvláštneho“. Ten strieľal zo samopalu, ktorý mal v legálnej držbe a na hlave mal celý čas slúchadlá proti hluku.

Na incident, ktorý na Slovensku nemá obdobu, vzápätí reagovali veľké svetové médiá. Hlboký šok a zármutok vyjadril aj predseda Európskeho parlamentu Jerzy Buzek. "V mene EP by som chcel tlmočiť našu účasť všetkým slovenským občanom. Rodinám obetí tohto tragického incidentu vyjadrujeme úprimnú sústrasť a zraneným prajeme skoré uzdravenie," uvádza v stanovisku.