Ministerstvo obrany má novú webstránku

zdroj: TASR/AP

Pôvodná webstránka rezortu obrany bola podľa Ministerstva z pohľadu návštevníka v mnohom veľmi komplikovaná a neprehľadná. „Zmeniť pôvodnú stránku bolo prakticky nemožné, preto sme sa rozhodli pre úplne nový dizajn,“ informoval hovorca ministerstva Ivan Rudolf. Súčasťou rekonštrukcie bol aj upgrade redakčného systému.

Návštevník si hneď na domovskej stránke všimne redizajn s novými prvkami. Jedným z nich sú krátke videá z projektov, zahraničných misií alebo dokumentov, ktoré informujú o Ozbrojených silách SR.

Ministerstvo paralelne spustilo aj svoj kanál na severi YouTube a tiež konto na relatívne novej sociálnej sieti Google +. Jeho profil je tam verejný.

Ministerstvo tvrdí, že nová stránka zohľadňuje návštevnosť jednotlivých častí portálu. Tie najvyhľadávanejšie boli často prípustné len zložitou cestou. Preto by mal nový web ponúkať výrazne rýchlejšiu a prehľadnejšiu navigáciu. „Inak povedané, menším počtom kliknutí získa návštevník oveľa viac informácií,“ tvrdí hovorca ministerstva.

Grafická podoba novej stránky je už takmer hotová. Momentálne sa pracuje na obsahu jednotlivých častí webstránky. Keďže sa stále dolaďuje výkon servera, návštevník potrebuje veľkú dávku trpezlivosti. Ministerstvo vysvetľuje: „Zmena takého rozsiahleho webového sídla, ako je www.mosr.sk je technicky pomerne náročná procedúra. Mnohé nedostatky je možné odhaliť až v ostrej prevádzke.“ Zároveň dodáva, že chyby a nedostatky v krátkom čase odstráni.

Firma, ktorá web Ministerstvu dodala, robila minulý rok napríklad aj stránku Najvyššiemu súdu SR a podieľala sa riešeniami na viacerých verejných weboch.