Chudnutie nie je ľahké

Komerčný obsah

Chudnutie nerieši príčinu prečo obezita, či nadváha vznikla. Kto útočí na svoj prebytočný tuk, spravidla prehráva. Bojovať s tukom,  je veľká strata času. Mali by ste upriamiť pozornosť na príčiny obezity a bojovať s tým, prečo vznikla. Odpoveď je jednoznačná – nesprávny životný štýl! Problém nazývaný obezita – to je vlastne prevencia infarktov, cievnych mozgových príhod a rôznych foriem artritídy (zápalové poškodenie kĺbov). Organizmus a jeho jednotlivé orgány sa veľmi ťažko vyrovnávajú so správnym fungovaním pri váhe okolo 150 kg. A aká to navyše musí byť záťaž pre nohy!  Keď k tomu pripočítame náš súčasný životný štýl, ktorý spočíva v nedostatku pohybu a  vysedávaním  pred počítačom, notebookom, tabletom či televízorom problém nazývaný obezita sa nás naozaj bezprostredne dotýka. Pohybujte sa a cvičte !

V prípade , že ste fajčiar a chcete schudnúť aj prestať fajčiť musíte zmeniť veľa návykov, lebo nervozitu z nefajčenia budete určite odháňať jedlom. Dávajte si preto pozor a doprajte organizmu čo najzdravšiu stravu, aby hmotnosť nešla smerom hore pretože niektorí ľudia bez fajčenia dokážu pribrať aj niekoľko kilogramov navyše. Prvým krokom k vzdaniu sa fajčiarskeho zlozvyku a lacnejšou alternatívou pre zdravie fajčiarov je elektronická cigareta,  ktorá dáva fajčiarom  novú nádej, že prestanú fajčiť. Mnohí ľudia sa preto úplne vzdávajú klasickej nikotínovej cigarety a takýmto spôsobom uspokojujú svoje nikotínové potreby. E-cigareta sa nezapaľuje plameňom a nevytvára škodlivý dym a zápach, ale vytvára neškodnú paru ako hmlu s aromatickými esenciami bez ohrozenia zdravia fajčiara a nie je nebezpečná ani pre pasívneho fajčiara či dieťa. E-cigarety sú vybavené signalizačnou LED diódou, ktorá sa rozsvieti pri vytvorení pary a upozorňuje zároveň na nesprávne fajčenie či slabú nabíjaciu batériu. Prestať fajčiť je najlepší spôsob ako byť zdravším a elektronická cigareta Vám popri zdravom spôsobe života môže pri odvykaní od fajčenia veľmi dobre poslúžiť.  Kvalitná elektronická cigareta dodávaná v praktickom balení je ideálnym a štýlovým darčekom pre mužov fajčiarov, ktorí  chcú prestať s fajčením a pre ktorých odvykanie nemusí byť nepríjemné.

Čo dodať na záver ? Ak máte pevnú vôľu a podarí sa Vám skoncovať najskôr s cigaretami,  potom sa skúste zbaviť aj nadbytočného tuku, pretože fajčenie narušilo Váš metabolizmus. Ak sa zbavíte nikotínu, po znormalizovaní metabolizmu sa vytvoria lepšie predpoklady na chudnutie, lebo práve fajčiari majú porušenú citlivosť na inzulín a práve táto porucha súvisí s obezitou. Je na Vás, akou cestou sa vyberiete !

Zdroj: Seocentrum s.r.o.