Spoločenská zodpovednosť

Komerčný obsah
04-01-2018

Braillovo písmo – kompetencia, nezávislosť a rovnosť

Svetový deň Braillovho písma si každoročne pripomíname na počesť Louisa Brailla (1809 – 1852), autora systému na písanie a čítanie používaného miliónmi nevidiacich a slabozrakých ľudí na celom svete. Štvrtý január, výročie Braillovho narodenia, prináša príležitosť na zvýšenie povedomia nielen...
Komerčný obsah

Jedna z najinšpiratívnejších žien súčasnosti, Alaa Murabit, vystúpi na konferencii Rozvoj a demokracia

Piaty ročník konferencie Rozvoj demokracia sa koná 27. októbra v Bratislave pri príležitosti slovenského predsedníctva v Rade EÚ. Hlavnými témami konferencie sú efektívne prepojenie rozvojovej spolupráce a humanitárnej pomoci či sociálne inovácie v rozvoji. Nevyhne sa však ani naliehavým témam migrácie, budúcnosti urbanizácie a udržateľného rozvoja v mestách.
Komerčný obsah
Obehová ekonomika 29-06-2016

Triedenie odpadov v Bratislavskom kraji je v kurze! O ekovýchovné programy s touto tematikou je rekordný záujem!

DAPHNE – Inštitút aplikovanej ekológie už od roku 2011 vyučuje dva originálne ekovýchovné programy so zameraním na triedenie a recykláciu komunálneho odpadu a to predovšetkým v oblasti Bratislavského kraja. Prvý s názvom „Ako Šmudlo príučku dostal a naučil sa odpady triediť„ je určený materským školám, druhý...
Komerčný obsah
16-05-2016

Začal sa Týždeň zodpovedného podnikania

Týždeň zodpovedného podnikania odštartoval workshop Ariho Weinzweiga, majiteľa jednej z najúspešnejších malých firiem v USA o tom, ako poskytovať zákazníkom skvelý zákaznícky servis.
Komerčný obsah
Sociálna politika 11-04-2016

Slovenská vláda sa zúčastnila na konštruktívnom dialógu s Výborom OSN pre práva osôb so zdravotným postihnutím

V termíne 4. – 5. apríla 2016 sa v Ženeve uskutočnil tzv. konštruktívny dialóg medzi Výborom OSN pre práva osôb so zdravotným postihnutím a delegáciou Vlády SR. Dialóg predstavuje druhú etapu v rámci hodnotenia implementácie Dohovoru o právach osôb so zdravotným postihnutím. Spomínanému dialógu predchádzala...
Komerčný obsah
Potravinárstvo 18-02-2016

Grantový program pomohol 68 579 ľuďom

Keď sa zamestnanci veľkej firmy a neziskové organizácie dajú do pohybu, vznikne veľa dobrých príbehov o skrášľovaní, revitalizovaní, vzdelávaní, jednoducho o zmysluplnej pomoci komunitám a veľkému počtu ľudí
Komerčný obsah
Podnikanie 18-12-2015

Myslíte, že Slovákom v zahraničí Slovensko nemá čo ponúknuť?

Viac ako 50 pracovných príležitostí a stáží na Slovensku pre slovenských študentov a absolventov zahraničných univerzít má spochybniť zažité stereotypy.***Samuel Trizuljak a Simona Šulíková študujú na University of Cambridge a obaja využili ponuku stáží už druhé leto. Simona zhrnula svoje...
Komerčný obsah
Potravinárstvo 04-12-2015

Slováci ukázali obrovskú mieru empatie. V potravinovej zbierke darovali viac potravín, ako minulý rok.

Bratislava, 4. december 2015 – 77 ton trvanlivých potravín a drogérie oproti vlaňajším 48 tonám – to je výsledok tohtoročnej, v poradí tretej potravinovej zbierky pre ľudí v núdzi. Slováci darovali viac ako minulý rok a vedia, že robia dobrú vec. Hodnota vyzbieraného tovaru...
Komerčný obsah
Potravinárstvo 13-11-2015

S koncom roka prichádza Potravinová zbierka na pomoc ľuďom v núdzi – ukážeme našu empatiu

Mrazivá a plná snehu – taká má byť podľa predpovedí nadchádzajúca zima. Nie pre každého je to však vidina idyly s teplou večerou a pohárom horúceho čaju s medom. Sú medzi nami aj takí, pre ktorých je v zime veľkou...
Komerčný obsah
Budúcnosť EÚ 23-06-2015

Konferencia IDEME OPIS Bratislava 2015

Informatizácia až po dediny a mestá 8. ročník odbornej konferencie o informatizácii verejnej správy v spolupráci s Riadiacim orgánom OPIS na Úrade vlády SR 25. 6. 2015 (štvrtok) Hotel Bôrik, Bratislava Oficiálna stránka podujatia: http://ideme.net/
Komerčný obsah
05-05-2014

Najväčšia konferencia o zodpovednom podnikaní sa bude venovať aj udržateľnému biznisu

Biznis trocha inak a udržateľné produkty, ktoré prinášajú viac ako len uspokojenie potrieb zákazníkov. Aj o tom bude vo štvrtok 22. mája najväčšia konferencia o zodpovednom podnikaní v strednej a východnej Európe. Na CEE CSR Summit v Starej Tržnici v Bratislave, ktorú organizuje Nadácia Pontis a Business Leaders Forum, sa predstaví viac ako 20 spíkrov a odborníkov na zodpovedné podnikanie zo 6 rôznych krajín.
Komerčný obsah
Energetika 14-04-2014

VIA BONA pre program Slovenských elektrární ENERGIA PRE KRAJINU

Bratislava - Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Slovenských elektrární Paolo Ruzzini prevzal z rúk designovaného prezidenta SR Andreja Kisku Hlavnú cenu VIA BONA ako “Zodpovedná veľká firma roku 2013” za program spoločenskej zodpovednosti “Energia pre Krajinu”.
Komerčný obsah
Vonkajšie vzťahy 14-01-2014

Viac ako 2,3 milióna ľudí využíva elektrinu vďaka CSR programu skupiny ENEL

V rámci CSR programu skupiny ENEL na sprístupnenie elektriny boli dosiahnuté na konci roku 2013 ciele pôvodne stanovené pre rok 2014.
Komerčný obsah
Energetika 28-11-2013

Vybrané mestá a obce na Slovensku budú ekologickejšie

Bratislava, 28 november 2013 - Slovenské elektrárne, člen skupiny Enel, alokovali prostredníctvom svojho Nadačného fondu v nadácii Pontis v rámci programu EKOOBEC viac ako 71 tisíc eur. Vďaka tomuto programu vybrané mestá a obce dostanú finančnú podporu na zavedenie rôznych environmentálnych riešení. Tohtoročné granty budú dané na projekty ekologizácie, revitalizáciu parkov, verejnú nabíjaciu stanicu pre elektromobily, či kompostovanie bioodpadu.
Komerčný obsah
Vzdelávanie 15-11-2013

Slovenské elektrárne odovzdali ceny Aurela Stodolu

Bratislava, 14. novembra 2013 – Spoločnosť Slovenské elektrárne, člen skupiny Enel dnes už po šiesty krát ocenila troch študentov slovenských univerzít za najlepšie záverečné práce súvisiace s energetikou cenami Aurela Stodolu a finančným ocenením v celkovej výške 8 090 eur.
Komerčný obsah

10 rokov SlovakAid: O rozvojovej spolupráci bude diskutovať aj kenská ministerka a európsky komisár pre rozvoj

Na Slovensko pricestuje kenská ministerka zahraničných vecí a medzinárodného obchodu Amina C. Mohamed, európsky komisár pre rozvoj Andris Piebalgs a ďalší významní predstavitelia pri prí- ležitosti 10 rokov slovenskej rozvojovej spolupráce SlovakAid.
Komerčný obsah
Energetika 09-10-2013

Enel Cuore: 10 rokov záväzku solidarity

Rím, 8. október 2013 – Viac ako 570 projektov v hodnote približne 52 miliónov EUR prispelo k pomoci pre 400 000 ľudí, vrátane detí, mládeže, chorých, zdravotne postihnutých a seniorov, ktorí sa nachádzajú v ťažkých životných podmienkach — toto sú plody 10 rokov práce nadácie Enel Cuore Onlus, ktorá patrí skupine Enel.
ŠpeciálKomerčný obsah
07-06-2013

Slováci naplno využívajú možnosti komunitárneho programu Európa pre občanov, sú treťou najpodporovanejšou krajinou

1. februára 2013 sa konala uzávierka grantových kôl zameraných na podporu „aktívneho občianstva“ v rámci komunitárneho programu Európa pre občanov. Celkovo bolo na Slovensku podporených 19 projektov v hodnote 505 500 Euro. Ďalších 82 slovenských miest, obcí alebo neziskových organizácií sa stalo projektovým partnerom v ostatných podporených projektoch riadených z iných členských alebo kandidátskych krajín EÚ.
Komerčný obsah
30-05-2013

Tretina Slovákov bojkotuje výrobky a služby nezodpovedných firiem, hovorí prieskum

Pre Slovákov je pri nákupe tovarov a služieb stále najdôležitejšia kvalita a cena výrobku. Až po nich sledujú kritériá, či výrobca podniká transparentne a eticky alebo či dbá na ochranu životného prostredia. Vyplynulo to z prieskumu vnímania zodpovedného podnikania firiem obyvateľmi Slovenska, ktorý realizovala agentúra Focus spolu s Business Leaders Forum pri Nadácii Pontis.
Komerčný obsah
22-05-2013

Top spíkri budú hovoriť o zodpovednom biznise

Experti na zodpovedné podni- kanie budú hovoriť o zodpovednosti v biznise na najväčšom podujatí v oblasti zodpovedného podnikania v strednej a východnej Európe. CEE CSR Summit v Bratislave, ktorý sa uskutoční budúci štvrtok, sa zameria aj na úlohu firiem v dnešnom svete a na to, ako bude vyzerať biznis v blízkej budúcnosti.
Komerčný obsah
12-04-2013

Nadácia Pontis rozdala ocenenia Via Bona Slovakia

Nadácia Pontis rozdala ocenenia Via Bona Slovakia za najlepšie projekty firiem v oblasti firemnej filantropie a zodpovedného podnikania za rok 2012. Víťazmi hlavných cien sa stali spoločnosti Embraco Slovakia a ABB.
Komerčný obsah
Podnikanie 08-04-2013

Nadácia Pontis už tento štvrtok rozdá prestížne ocenenia Via Bona Slovakia za rok 2012

Nadácia Pontis už tento štvrtok odovzdá prestížne ocenenia Via Bona Slovakia za najlepšie projekty firiem v oblasti zodpovedného podnikania a firemnej filantropie za rok 2012. Ocenenia odovzdá počas slávnostného galavečera v Refinery Gallery v Bratislave.
Komerčný obsah
19-03-2013

O ocenenie Via Bona zabojuje 22 nominácií

Nadácia Pontis tento rok prijala 66 nominácií firiem na Via Bona Slovakia. Toto prestížne ocenenie každoročne udeľuje inšpiratívnym projektom v oblasti zodpovedného podni- kania a firemnej filantropie. Hodnotiaca komisia posunula do užšieho výberu 22 nominácií firiem, ktoré majú na Slovensku odvahu meniť veci k lepšiemu.
Komerčný obsah
Podnikanie 17-01-2013

Firmy sa môžu uchádzať o Via Bona Slovakia

Firmy na Slovensku sa aj tento rok môžu uchádzať o prestížne ocenenie Via Bona Slovakia. Nadácia Pontis hľadá firmy s inšpiratívnymi príbehmi v oblasti filantropie a zodpovedného podnikania za minulý rok. Dve budú Slovensko reprezentovať aj na European CSR Award v Bruseli.