Rozhodnutie v spore medzi belgickými úradmi a spoločnosťou Facebook môže priniesť zásadné zmeny, ktoré ovplyvnia pôsobenie technologických firiem v Únii.
Slovensko záujem neavizovalo, napriek tomu, že nové centrum vytvorí nielen desiatky pracovných miest a pomôcť môže aj lokálnym dodávateľom, ale stane sa aj strediskom tvorby európskej kyberpolitiky.
Thierry Breton v minulosti naznačil, že nové plavidlá by mohli nariadiť rozdelenie technologických gigantov alebo predaj časti ich európskych operácií, Margrethe Vestager to odmieta.
Európska komisia naznačila, že je nepravdepodobné, aby sa povinnosti digitálnych platforiem odstraňovať obsah stali súčasťou úsilia EÚ o reguláciu webu, ktorá má byť predstavená do konca roka.
Amnesty International zistila, že tri spoločnosti so sídlom vo Francúzsku, Švédsku a Holandsku predali digitálne sledovacie systémy, ako technológiu rozpoznávania tváre a sieťové kamery, kľúčovým hráčom čínskeho aparátu hromadného sledovania.
Mestský súd v Prahe zamietol návrh spoločnosti T-Mobile na vydanie predbežného opatrenia, ktorým by pozastavil prebiehajúce výberové konanie na frekvencie pre 5G.
Na Slovensku vznikne sieť Európskych centier digitálnych inovácií. Ich hlavnou úlohou bude pomáhať malým a stredným podnikom pri využívaní digitálnych technológií v ich obchodných a výrobných procesoch.
Nemecko žiada prísnejšiu európsku reguláciu umelej inteligencie. Hoci Berlín podporuje európske plány na rozvoj AI, chce prísnejšie bezpečnostné pravidlá aj pre tie technológie, ktoré nie sú kategorizované ako „vysoko rizikové“.
Európska komisia v apríli ustúpila čínskemu tlaku a zjemnila svoju správu o dezinformáciách. Keď česká analytička o neprimeranom kroku Bruselu informovala svojich kolegov, úrad šéfa európskej diplomacie ju z postu stiahol.