Ekonomika a euro

22-01-2016

ENEL CEO Francesco Starace appointed co-chair of World Economic Forum Utilities and Energy Technologies Community

Rome-Davos-Klosters, January 22nd, 2016 – Enel CEO and General Manager Francesco Starace has been appointed co-Chair of the World Economic Forum's (WEF) Energy Utilities and Energy Technologies Communities at the 46th Annual Meeting of WEF in Davos-Klosters, Switzerland. Over 2,500 leaders from business, government, international organisations, civil society, academia, media and the arts are participating at …

Podnikanie a práca 01-11-2015

Aj poskytovanie bankových služieb by mohlo byť transparentnejšie

Poplatky za rušenie viazanosti, sankcie za predčasné splatenie úveru, či fixácie na určitý čas. Nejasné podmienky bánk a poskytovateľov bankových služieb sú už dávno out. Finanční experti zo spoločnosti Finvia Group priniesli na stredajšej konferencii „Fóra ekonomickej slobody“ nové trendy v bankovníctve so sviežimi myšlienkami, ktoré si kladú za cieľ zatraktívniť a sprehľadniť poskytovanie finančných …

Budúcnosť EÚ 12-08-2015

GSS Young Scholar Award 2015

O čo ide? Udeľovanie ceny “GSS Young Scholar Award” každoročne vyhľadáva výnimočných mladých výskumníkov, ktorí prispeli ku “Global Systems Science” a zaoberali sa otázkami regulácie politík, riadenia rizík a ich zmierňovania, rozhodovacieho procesu v konfliktoch, udržateľnosti, odolnosti a iných. Potenciálni kandidáti by nemali prevyšovať vek 35 rokov a musia byť študentmi 3. vysokoškolského stupňa doktorandského, čerství absolventi, …

Podnikanie a práca 31-10-2014

TATRA SUMMIT: Verheugen, Babiš a Křetínský budú v Bratislave hovoriť o reštarte európskej ekonomiky

Bývalý európsky komisár pre rozšírenie Günther Verheugen vystúpi na konferencii TATRA SUMMIT 2014 v Bratislave k ekonomickým aj politickým témam. V rámci diskusie o budúcnosti Európy zhodnotí plány Európskej komisie. Na konferencii sa okrem iných zúčastnia aj bývalí premiéri Poľska,Talianska a Maďarska Jan Krzysztof Bielecki, Enrico Letta a Gordon Bajnai, podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič, ako aj ministri financií …

12-11-2013

QUARTETORIUM: Fiškálna integrácia EÚ musí mať kredibilitu

Tretie podujatie série QUARTETORIUM, ktoré organizuje Centrum pre európske záležitosti (CEA), postavilo proti sebe názorový prúd, podľa ktorého je budúca fiškálna únia a solidarita v rámci eurozóny nevyhnutná, voči skeptickej časti panelu, podľa ktorej je solidarita míňaním peňazí daňových poplatníkov.

30-09-2013

KONFERENCIA ENVI-PAK SAMOSPRÁVA A SEPAROVANÝ ZBER 2013

Spoločnosť ENVI-PAK pripravuje 4. ročník odbornej konferencie Samospráva a separovaný zber 2013, ktorá sa bude venovať aktuálnym otázkam v oblasti odpadového hospodárstva na Slovensku a je určená samo- správe, štátnej správe a odbornej verejnosti. Pod záštitou štátneho tajomníka MŽP SR Vojtecha Ferencza a Únie miest Slovenska sa uskutoční 10. októbra 2013 v hoteli Kaskády v Sliači – Sielnici (Banskobystrický kraj).

Budúcnosť EÚ 29-05-2013

EÚ v roku 2013: Ako obnoviť dôveru a rast?

V piatok sa na pôde Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí uskutoční konferencia o stave EÚ, s dôrazom na inštitúcie a nástroje hospodárskej politiky.

06-03-2013

Európsky hospodársky kongres sa úspešne predstavil v Bratislave

Dňa 28. februára 2013 sa v Bratislave v Radisson Blu Carlton hoteli uskutočnilo Slovensko-poľské ekonomické fórum, ktoré predchádzalo piatemu ročníku Európskeho hospodárskeho kongresu (EEC). Po úspešných štyroch rokoch sa fórum presunulo aj do ďalších krajín Vyšehradskej skupiny a predstavilo sa historicky prvýkrát v Bratislave.

Podnikanie a práca 26-02-2013

Trendy internetového nakupovania na Slovensku v minulom roku

Ako hovoria výsledky výskumných agentúr nakupovanie tovaru a služieb na internete sa stále rozvíja a stáva sa populárnejším trendom ako vo vyspelejších štátoch EÚ tak aj u nás na Slovensku.

Podnikanie a práca 21-02-2013

Európsky hospodársky kongres prvýkrát v Bratislave

Bratislava/Katovice – Dňa 28. februára 2013 sa v Bratislave v Radisson Blu Carlton hoteli uskutoční Slovensko-poľské ekonomické fórum. Fórum pred- chádza piatemu ročníku Európskeho hospodárskeho kongresu (EEC), ktorý patrí k najprestížnejším udalostiam v strednej Európe. Po úspešných štyroch rokoch sa Európsky hospodársky kongres presúva aj do ďalších európskych miest Vyšehradskej skupiny a predstaví sa prvýkrát v Bratislave.

Daňová politika 07-02-2013

Na trhu online pôžičiek je nový hráč – creditONE

Na slovenský trh s online pôžičkami vstupuje nová spoločnosť s názvom creditONE. Po Lotyšsku a Českej republike sme tretím štátom, kam spoločnosť vstupuje. Aké služby pripravil creditONE pre zákazníkov na našom trhu a čím sa chce odlíšiť od konkurencie?

03-07-2012

Bazény sú komfortom vo vlastnom dome

Každému je dnes jasné, že financovanie bývania je beh na veľmi dlhé trate. Kúpiť si hoci aj starší dom alebo začať opravovať ten, v ktorom už bývame neraz nie je možné realizovať bez úveru alebo pôžičky.