Ekonomika

Komerčný obsah
06-06-2022

Konferencia obchodných komôr k výhodám ochrany priemyselného vlastníctva

Vo štvrtok 9.6.2022 sa vo Zvolene uskutoční záverečná konferencia projektu InProTool na tému ochrany priemyselného vlastníctva. Konferencia ako aj celý projekt je realizovaný v úzkej spolupráci s Úradom priemyselného vlastníctva SR.
Komerčný obsah
31-05-2022

Župy za päť rokov v transparentnosti poskočili

PR SPRÁVA | Slovenské samosprávne kraje sa aj na konci piateho volebného obdobia dokázali posunúť v transparentnosti. Najciteľnejší pokrok v priebehu predĺženého päťročného volebného obdobia zaznamenali v Košickom, Banskobystrickom a Prešovskom kraji.
Komerčný obsah

Klimatický panel varuje pred podceňovaním zmien klímy. Ponúka ďalšie zelené riešenia

PR SPRÁVA | Odborníci na zmenu klímy vydali ďalšie varovanie politikom. V najnovšej správe o klimatickej zmene, ktorá vyšla na začiatku apríla, upozorňujú na dopady ľudskej činnosti na zmenu klímy.
Komerčný obsah
Doprava 22-02-2022

Trolejbusovú dopravu v Bratislave vylepšíme vďaka eurofondom z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra

PR SPRÁVA | Trolejbusová doprava v Bratislave je s najväčšou sieťou trolejbusového vedenia na Slovensku jedným z kľúčových módov verejnej dopravy v hlavnom meste.
Komerčný obsah
Energetika 07-02-2022

Priplatia si majitelia elektromobilov za PZP?

PR SPRÁVA | Výhody áut jazdiacich na elektrinu sú nesporné. Šetria životné prostredie, no nie vždy aj peňaženky ich majiteľov. Pri kúpe elektromobilu treba siahnuť hlbšie do vrecka. Platí to však aj pri poistení tohto typu vozidiel?
Komerčný obsah
02-02-2022

Obchodné komory vyjadrujú podporu prijatia novej stavebnej legislatívy

PR SPRÁVA | Americká obchodná komora v Slovenskej republike spolu s partnermi vyjadrujú podporu prijatia novej stavebnej legislatívy vo verzii predloženej vládou do Národnej rady SR.
Komerčný obsah
Doprava 20-01-2022

Doprava v Programe Slovensko

PR SPRÁVA | Program Slovensko 2021 – 2027 (PS) nahradí v novom programovom období doterajších šesť eurofondových operačných programov.
Komerčný obsah
02-01-2022

Mars investuje 1 miliardu dolárov do dlhodobej udržateľnosti

Je zásadné, aby spoločnosti a osoby, ktoré disponujú rozhodovacou právomocou, riešili environmentálne a spoločenské hrozby a riadili sa vedecky podloženým odporúčaním. Mars, jeden z najväčších výrobcov cukroviniek, krmív pre domácich miláčikov a výrobcov potravín na celosvetovej úrovni, tak robí.
Komerčný obsah
06-12-2021

Slovensko bezodkladne potrebuje prijatie účinných reforiem v oblasti školstva, zdravotníctva a justície

PR SPRÁVA | Koalícia zahraničných obchodných komôr vyzýva Vládu SR a lídrov koaličných strán na zastavenie politických animozít a posilnenie zodpovedného politického líderstva, ktoré povedie k urýchlenému prijatiu účinných reforiem v oblasti školstva, zdravotníctva a justície.
Komerčný obsah
Doprava 23-11-2021

Doprava v aktuálnom období eurofondov: bežíme naplno

PR SPRÁVA | Operačný program Integrovaná infraštruktúra s celkovou alokáciou viac ako 6 miliárd eur je najväčším operačným programom v rámci eurofondov v programovom období 2014 – 2020. Alokácia operačného programu tvorí až 42 percent zo všetkých eurofondov na Slovensku.   
Komerčný obsah
02-11-2021

Trh práce sa mení – ako o tom povedať mladým, ktorí ešte len študujú?

PR SPRÁVA | Aké sú prvé kroky, ktoré môžu študenti začať robiť už dnes, aby bol ich prechod od školskej lavice k zmysluplnej pracovnej pozícii čo najplynulejší?
Komerčný obsah
Doprava 22-10-2021

Vďaka eurofondom máme lepšie vlaky

PR SPRÁVA | Cestovanie regionálnymi vlakmi na severe Slovenska je vďaka fondom Európskej únie opäť o niečo pohodlnejšie. Počas dvoch rokov pribudlo na trate v okolí Žiliny a Trenčína 25 nových elektrických jednotiek, takzvaných Panterov.
Komerčný obsah
14-10-2021

Slovensko potrebuje zavádzať viac inovácií do zdravotníctva

PR SPRÁVA | Pandémia zvýšila dôležitosť zdravotníctva a jeho inštitúcií, aby urýchlili a rozšírili svoje inovačné úsilie v prospech pacienta. Inovácie sú hnacou silou transformácie zdravotníctva s cieľom zlepšiť starostlivosť o pacientov, znižovať náklady a zatraktívniť pracovné prostredie.
Komerčný obsah
Doprava 28-09-2021

Hľadáme odborných hodnotiteľov eurofondových projektov v doprave

PR SPRÁVA | Ministerstvo dopravy a výstavby SR hľadá odborníkov, ktorí pomôžu v procese transparentného a objektívneho hodnotenia žiadostí o finančnú podporu z európskych zdrojov Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII).
Komerčný obsah
Digitalizácia 16-06-2021

Súkromný sektor má príležitosť intenzívnejšie spolupracovať s univerzitami a inovačnými hubmi v Košiciach

PR SPRÁVA | V regióne Košíc sa preinvestuje viac ako 360 miliónov EUR z fondov EÚ do infraštruktúry a podpory inovatívnych komunitných platforiem, ktoré urýchlia prenos inovácií do života v meste, podporia rozvoj znalostnej ekonomiky a vytvoria pracovné príležitosti.
Komerčný obsah

Spoločnosť United States Steel Corporation oznamuje svoj cieľ dosiahnuť do roku 2050 uhlíkovú neutralitu

PR SPRÁVA | Spoločnosť United States Steel Corporation (U. S. Steel) rozšírila svoj transformačný záväzok k udržateľnosti stanovením ambiciózneho cieľa zameraného na celkové nulové emisie uhlíka do roku 2050.
Komerčný obsah
Rodová rovnosť 16-04-2021

Ženy môžu mať rovnako úspešnú kariéru vo vede a technike ako muži. Prispieť k tomu musí výchova v rodinách, spoločnosť aj zamestnávatelia

PR SPRÁVA | Naprávanie chybných vzorcov vnímania schopností žien pomôžu reálne príklady z praxe, najmä pracovné výzvy a projekty, na ktorých sa aktuálne podieľajú ženy doma aj v zahraničí. Zhodli sa na tom účastníci tretieho ročníka konferencie Women in Business.
Komerčný obsah
15-04-2021

Slovensko nevyhnutne potrebuje úspešnú a účinnú implementáciu Plánu obnovy a odolnosti

PR SPRÁVA | Americká obchodná komora v SR vyzýva Vládu Slovenskej republiky na predvídateľnú, transparentnú a účinnú implementáciu Plánu obnovy a odolnosti SR.
Komerčný obsah

Poznáme víťazné projekty Spoločne pre región 2021

PR SPRÁVA | Hutnícka spoločnosť U. S. Steel Košice a Karpatská nadácia zverejnili úspešné projekty v 14. ročníku grantového programu Spoločne pre región.
Komerčný obsah
27-11-2020

Košice ako magnet: východné Slovensko má potenciál konkurovať iným európskym regiónom v oblasti inovácií

PR SPRÁVA | Digitalizácia láka talenty naspäť do regiónov. Mestá na východe Slovenska majú potenciál stať sa pulzujúcimi centrami a zaujímavou alternatívou k Bratislave. Dôležité je kontinuálne budovať svoju identitu a značku cez inovatívny ekosystém.
Komerčný obsah
19-11-2020

Košice ako magnet: top experti budú diskutovať o zvýšení atraktivity východného Slovenska

PR SPRÁVA | Viceprimátor estónskeho Tartu, šéf inovačného centra Brno, filozof Tomáš Sedláček a ďalší experti o inováciách, príležitostiach na zastavenie úniku mozgov, kríze a zvyšovaní regionálnej atraktivity v pandemickej dobe.
Komerčný obsah
Energetika 21-10-2020

Výročný seminár SAPI „Fotovoltika a OZE v roku 2021“ bude vysielaný naživo zo štúdia

PR SPRÁVA | Jubilejný, 10. ročník semináru SAPI, „Fotovoltika a OZE v roku 2021“ prinesie pre diváka hneď niekoľko zmien. V dôsledku aktuálneho vývoja pristúpila SAPI k zmene formátu a podujatie bude vysielané naživo, z profesionálneho štúdia.
Komerčný obsah
25-09-2020

Biznis centrá na Slovensku sú flexibilné a rastú – menej dochádzania, virtuálne tímy, práca z domu a digitálna transformácia je novým normálom

PR SPRÁVA | Centrá podnikových a zdieľaných služieb preukázali vysokú úroveň flexibility a odolnosti voči vonkajšej kríze. Počas pandémie Covid-19 prevažná väčšina (97 %) týchto centier pokračovala vo svojich aktivitách bez výraznejších obmedzení so zachovaním vysokej produktivity práce.
Komerčný obsah
Spoločnosť 24-09-2020

Úspešný štart platformy Solved na Slovensku: 4 projekty, ktoré spojili expertov a dobrovoľníkov v ťažkých časoch

Ako prepojiť vedcov, medikov, dobrovoľníkov, či študentov v online svete tak, aby dokázali efektívne spolupracovať? Solved ponúka riešenie. Popri úspechoch vo Fínsku, ktoré je materskou krajinou firmy Solved, sa nám v správnom čase podarilo odštartovať platformu aj na Slovensku.