Energetická účinnosť

Komerčný obsah
14-11-2019

Západoslovenská distribučná modernizovala jedno z najporuchovejších vedení

PR SPRÁVA | Spoločnosť Západoslovenská distribučná investovala vyše 840 000 EUR do modernizácie jedného z najporuchovejších vedení, ktoré zabezpečovalo distribúciu elektrickej energie do Trenčína a priľahlých obcí.
Komerčný obsah
26-09-2019

Bratislava ožíva na zeleno

PR SPRÁVA | Slovenská rada pre zelené budovy (SKGBC) v pondelok v Bratislave slávnostne otvorila podujatie s názvom Týždeň zelených budov na Slovensku. Hlavným mottom tohtoročnej kampane je: „Spoločným úsilím za ekologické, zdravé a klimaticky odolné prostredie pre všetkých“.
Komerčný obsah
Rozprúdime regióny Nadácia ZSE 2017
23-05-2017

Nadácia ZSE opäť rozprúdi regióny

Po úspešnom prvom ročníku vyhlasuje Nadácia ZSE druhý ročník grantového programu Rozprúdime regióny. V programe je možné získať podporu na kultúrne, spoločenské, športové a iné podujatia, prinášajúce spestrenie a zábavu do našich miest a obcí. Celkovo bude rozdelená suma 100...
Komerčný obsah
26-06-2014

Viac rastu a konkurencieschopnejšie Slovensko v EÚ

(Bratislava, 23. júna 2014) Predstavitelia slovenskej vlády, Európskej komisie a podnikateľského sektora sa dnes stretli na konferencii na vysokej úrovni, aby spoločne diskutovali ako zúročiť členstvo v Európskej únií pre hospodársky rast a konkurencieschopnosť podnikov. Konferencia, ktorú už tretí rok spoločne organizuje Americká obchodná komora v SR a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, sa tradične konala pod záštitou podpredsedu Európskej komisie, Maroša Šefčoviča. Konferenciu otvorili spoločne predseda vlády Slovenskej republiky, Robert Fico a podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič.
Komerčný obsah
04-06-2012

Obálka z bankového výpisu môže skončiť aj v komposte

Už po štyridsiatykrát si 5. júna svet pripomína Deň životného prostredia. K tohtoročnému mottu „Zelená ekonomika – týka sa aj vás?“ sa pripája aj VÚB banka s projektom ekologických zelených obálok, v ktorých klientom v júni doručí výpis z účtu. Tieto obálky sú z čisto prírodných materiálov a možno ich pokojne vhodiť aj do záhrady, či do kompostu.
Komerčný obsah
05-09-2011

Priemyselná symbióza ako nástroj na znižovanie produkcie odpadov

Budujeme partnerstvá Čo je priemyselná symbióza ? Priemyselná symbióza je jednou z metód novej, formujúcej sa disciplíny v oblasti ochrany životného prostredia a trvalo udržateľného rozvoja, priemyselnej ekológie, ktorá stavia na viacerých koncepciách a nástrojoch, ako napríklad čistejšia produkcia – prevencia znečisťovania, energetická...
Komerčný obsah
03-06-2011

Schneider Electric: Slovensko potrebuje zelené budovy

Výstavbu ekologických a energeticky efektívnych budov bude spoločnosť hájiť aj prostredníctvom novovytvorenej Slovenskej rady pre zelené budovy.