Fosílne palivá

Komerčný obsah
Klíma 26-02-2020

Na dobrú transformáciu hornej Nitry musíme využiť najbližšie roky

PR SPRÁVA | V Prievidzi diskutovali politici zo všetkých úrovní štátnej správy spolu s expertmi o tom, ako prejsť od akčného plánu vedeného občanmi k ​​projektom vedeným občanmi. Účasť na podujatí svedčí o záujme miestnych o premenu na čistejší región.
Komerčný obsah
12-06-2013

Slovenské elektrárne pozývajú na návštevu Elektrární Nováky

Bratislava/ Zemianske Kostoľany – Slovenské elektrárne, člen skupiny Enel pozývajú v sobotu, 15. júna 2013, v rámci siedmeho ročníka podujatia Otvorená elektráreň na návštevu Elektrárne Nováky a atraktívny program v neďalekých Zemianskych Kostoľanoch.
Komerčný obsah
21-02-2012

Ropovod Družba oslavuje na Slovensku 50 rokov

Už pol storočia je ropovod Družba so svojimi 5 tisíc kilometrami najdlhším ropovodom sveta. Jeho výstavba bola dielom odborníkov z bývalého Československa, ktoré sa vďaka Družbe po 22. februári 1962 stalo naväčším odberateľom ropy mimo republík vtedajšieho Sovietskeho zväzu.
Komerčný obsah
26-01-2012

Na jar bude oficiálne otvorená prvá časť Refinery Gallery

Na jar 2012 pribudne v Bratislave atraktívne miesto ponúkajúce nové možnosti kultúrno-spoločenského života mesta a jeho obyvateľov. Ide o zrekonštruovaný objekt montážnej haly s názvom Refinery Gallery, ktorá po 2 rokoch projekčných a realizačných prác ponúkne, v súčasnosti v európskych veľkomestách čoraz viac vyhľadávanú, atmosféru industriálneho priestoru. Generálnym partnerom a vlastníkom objektov je rafinérsko-petrochemická spoločnosť SLOVNAFT, a.s, z ktorej iniciatívy vzišiel aj prvotný nápad revitalizácie nevyužívaného priemyselného územia v lokalite Vlčie hrdlo.
Komerčný obsah
01-12-2011

Projekt reverzného toku plynu je dokončený

Eustream včera (30.11.) oficiálne ukončil projekt spätného chodu plynu za vyše milión eur, ktorý spolufinancovala Európska únia. Slovenská prepravná sieť je tak schopná prepraviť zemný plyn zo západu na východ v štandardnom režime, čím sa diverzifikujú trasy dodávok plynu pre potreby Slovenskej republiky. Technicky reverzný chod z Českej republiky dokázal Eustream zabezpečiť už v roku 2009 (išlo o manuálny režim a bolo možné prepraviť menší objem plynu). V súčasnosti je v prípade potreby možné spustiť spätný chod bez potreby manuálnych zásahov, v automatickom režime priamo z dispečingu prepravy spoločnosti Eustream.