IK EP

Helsinki
Slovensko v EP 03-05-2017

Digitálne technológie aj transparentnosť. Otázky a odpovede o smart cities

Slovensko nemá veľa inteligentných miest. Aj s pomocou Bruselu však vznikli prvé inteligentné projekty.
Veda a inovácie 10-06-2016

Regionálne diskusné fórum zacieli na budúcnosť broabandu a 5G sietí v Európe

(Bratislava, 10. júna 2016) – Najaktuálnejšie výzvy a zároveň víziu do budúcnosti ponúkne tohtoročné Regionálne diskusné fórum Budúcnosť broadbandu v Európe. Podujatie, ktoré prebehne 13. júna v Hoteli Devín v Bratislave, organizuje Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku v partnerstve s Veľvyslanectvom Holandského kráľovstva. Európska...
Sociálna politika 13-04-2016

Neodpájajme ľudí, ktorí nemajú na energie, navrhuje europoslanec

Európsky parlament prerokuje návrh opatrení na boj s energetickou chudobou.
Sociálna politika 22-12-2009

Eurofórum diskutovalo o sociálnych výzvach v EÚ

Najväčšou výzvou je bojovať proti nezamestnanosti mladých ľudí, myslí si poslankyňa Európskeho parlamentu Edit Bauer. Spolu s kvestorom EP Jiřím Maštálkom sa zúčastnili Eurofóra na tému: Máme odpovede na výzvy EÚ v oblasti zamestnanosti a sociálnej politiky?
Slovensko v EP 22-04-2009

Občan by mal cítiť povinnosť ísť voliť

Sme rovnocennými občanmi Európskej únie a preto sme mali cítiť povinnosť ísť voliť, zaznelo z úst komisára Figeľa na diskusnom fóre, organizovanom k blížiacim sa voľbám do EP.
23-02-2009

Projekt mobilizuje prvovoličov pre eurovoľby

Projekt Študentský Európsky parlament sa zameria na mobilizáciu prvovoličov – stredoškolákov i vysokoškolských študentov. Z nich je zatiaľ podľa sociologického prieskumu rozhodnutá ísť voliť len pätina.

Záborská kritizuje „náboženskú negramotnosť EÚ“

EÚ sa s problémom kresťanských utečencov z Iraku nevysporiadala dostatočne, tvrdí slovenská europoslankyňa Anna Záborská.
Veda a inovácie 22-12-2008

Parlament: Európa potrebuje kreatívne a inovatívne vzdelávanie

Celoživotné vzdelávanie a podporovanie nových zručností, ako mediálna a počítačová gramotnosť, sú pre EÚ kľúčové, ak sa chce stať do roku 2010 svetovým lídrom v oblasti vzdelávania. Zhodli sa na tom európski poslanci, ktorí súčasne vyzdvihli rolu kreativity a inovácií.
Sociálna politika 18-12-2008

Parlament odklepol kratší pracovný týždeň

V Únii by sa nemalo pracovať viac ako 48-hodín týždenne a národné výnimky, ktoré za určitých okolností umožňujú pracovať až 60, resp. 65 hodín týždenne by sa mali zrušiť. V tomto duchu zmenil Európsky parlament návrh smernice o pracovnom čase. Bude preto nasledovať zmierovacie konanie s členskými štátmi (Radou), ktoré trvajú na ponechaní výnimiek.
Budúcnosť EÚ 17-12-2008

Europoslancov nepustili na summit

Prominentní europoslanci, vrátane predsedov politických skupín, protestujú proti tomu, že im Rada odmietla umožniť vstup do miesta konania summitu EÚ, 12. decembra. Pravidlá Rady označili za "škandalózne".
Budúcnosť EÚ 17-12-2008

Asistent poslanca EP bude mať štatút euroúradníka

Parlament včera presvedčivo odsúhlasil zmenu pravidiel zamestnávania asistentov europoslancov. Ich pracovné zmluvy budú spravované spoločnými pravidlami a dohliadať na to bude priamo Parlament, nie jednotliví europoslanci. Má sa tak zabrániť zneužitiam peňazí určených na ich platy.
Slovensko v EP 12-12-2008

Cena Andreja Sacharova oslavuje 20 rokov

O pár dní (17. 12.) Európsky parlament udelí v poradí už 21. cenu Andreja Sacharova za slobodu myslenia. Uzavrie tak prvú dvadsaťročnicu oceňovania osobností a organizácií z celého sveta, ktorí sa významnou mierou zaslúžili v boji proti útlaku a netolerancii.