IK EP

Digitalizácia 03-05-2017

Ktoré mestá sú najinteligentnejšie v Európe? (INFOGRAFIKA)

Podľa správy Európskeho parlamentu sú takmer všetky severské mestá inteligentné.

Helsinki
Digitalizácia 03-05-2017

Digitálne technológie aj transparentnosť. Otázky a odpovede o smart cities

Slovensko nemá veľa inteligentných miest. Aj s pomocou Bruselu však vznikli prvé inteligentné projekty.

Regionálne diskusné fórum zacieli na budúcnosť broabandu a 5G sietí v Európe

(Bratislava, 10. júna 2016) – Najaktuálnejšie výzvy a zároveň víziu do budúcnosti ponúkne tohtoročné Regionálne diskusné fórum Budúcnosť broadbandu v Európe. Podujatie, ktoré prebehne 13. júna v Hoteli Devín v Bratislave, organizuje Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku v partnerstve s Veľvyslanectvom Holandského kráľovstva. Európska únia vníma širokopásmové internetové pripojenie ako službu, ktorá má byť dostupná pre každého. Rastúci dopyt …

Sociálna politika 13-04-2016

Neodpájajme ľudí, ktorí nemajú na energie, navrhuje europoslanec

Európsky parlament prerokuje návrh opatrení na boj s energetickou chudobou.

Sociálna politika 22-12-2009

Eurofórum diskutovalo o sociálnych výzvach v EÚ

Najväčšou výzvou je bojovať proti nezamestnanosti mladých ľudí, myslí si poslankyňa Európskeho parlamentu Edit Bauer. Spolu s kvestorom EP Jiřím Maštálkom sa zúčastnili Eurofóra na tému: Máme odpovede na výzvy EÚ v oblasti zamestnanosti a sociálnej politiky?

Občan by mal cítiť povinnosť ísť voliť

Sme rovnocennými občanmi Európskej únie a preto sme mali cítiť povinnosť ísť voliť, zaznelo z úst komisára Figeľa na diskusnom fóre, organizovanom k blížiacim sa voľbám do EP.

Európa dnes 23-02-2009

Projekt mobilizuje prvovoličov pre eurovoľby

Projekt Študentský Európsky parlament sa zameria na mobilizáciu prvovoličov – stredoškolákov i vysokoškolských študentov. Z nich je zatiaľ podľa sociologického prieskumu rozhodnutá ísť voliť len pätina.

Záborská kritizuje „náboženskú negramotnosť EÚ“

EÚ sa s problémom kresťanských utečencov z Iraku nevysporiadala dostatočne, tvrdí slovenská europoslankyňa Anna Záborská.

Veda a inovácie 22-12-2008

Parlament: Európa potrebuje kreatívne a inovatívne vzdelávanie

Celoživotné vzdelávanie a podporovanie nových zručností, ako mediálna a počítačová gramotnosť, sú pre EÚ kľúčové, ak sa chce stať do roku 2010 svetovým lídrom v oblasti vzdelávania. Zhodli sa na tom európski poslanci, ktorí súčasne vyzdvihli rolu kreativity a inovácií.

Parlament odklepol kratší pracovný týždeň

V Únii by sa nemalo pracovať viac ako 48-hodín týždenne a národné výnimky, ktoré za určitých okolností umožňujú pracovať až 60, resp. 65 hodín týždenne by sa mali zrušiť. V tomto duchu zmenil Európsky parlament návrh smernice o pracovnom čase. Bude preto nasledovať zmierovacie konanie s členskými štátmi (Radou), ktoré trvajú na ponechaní výnimiek.

Budúcnosť EÚ 17-12-2008

Europoslancov nepustili na summit

Prominentní europoslanci, vrátane predsedov politických skupín, protestujú proti tomu, že im Rada odmietla umožniť vstup do miesta konania summitu EÚ, 12. decembra. Pravidlá Rady označili za "škandalózne".

Budúcnosť EÚ 17-12-2008

Asistent poslanca EP bude mať štatút euroúradníka

Parlament včera presvedčivo odsúhlasil zmenu pravidiel zamestnávania asistentov europoslancov. Ich pracovné zmluvy budú spravované spoločnými pravidlami a dohliadať na to bude priamo Parlament, nie jednotliví europoslanci. Má sa tak zabrániť zneužitiam peňazí určených na ich platy.