IK EP

Podnikanie 18-06-2008

M. Koterec: Reťazce vymáhajú umelo nízke ceny

Európska komisia preverí, či obchodné reťazce nezneužívajú svoje postavenie na trhu. O deklarácii Európskeho parlamentu, ktorá ju k tomu vyzvala, hovorí v rozhovore pre EurActiv.sk poslanec EP Miloš Koterec (Smer, socialistická skupina). Objasňuje aj možnosti spotrebiteľov brániť svoje práva v prípade zneužívania trhu monopolmi.

E. Bauer: Obchodovanie s ľudmi predstavuje novodobé otroctvo

V Bratislave sa konala 31. 3 a 1. 4 medzinárodná konferecia pod názvom "Obchodovanie s ľudmi. Výzvy v strednej Európe". EurActiv.sk sa pri tej príležitosti zhováral s jednou z účastníčok, slovenskou europoslakyňou Edit Bauer, ktorá bola v minulosti spravodajkyňou Parlamentu k Správe o boji proti obchodu s ľudmi.
Vzdelávanie 09-01-2008

Hajšel: Študenti ma ubezpečili, že pôjdu voliť do EP

EurActiv sa pri príležitosti vyhlasovania výsledkov súťaže Euroscola 2008 rozprával s riaditeľom Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu v Bratislave.
Kultúra a médiá 20-12-2007

M. Gaľa: Kultúra dostáva vďaka internetu nový rozmer

EurActiv sa s členom výboru pre Kultúru a vzdelávanie, slovenským poslancom EP Milanom Gaľom (EĽS-ED), rozprával o vplyve internetu na kultúru, európskej filmovej produkcii, digitalizácii knižničného fondu a ďalších témach.