Kým doteraz sa stávalo, že si mnohí užívatelia nemohli zakúpené online filmy, elektronické knihy či videá prezerať mimo krajiny, v ktorej obsah zakúpili, od 1. apríla sa tento stav naprieč celou Európskou úniou mení.
PR ČLÁNOK / V roku 2018 oslavuje Goetheho inštitút na Slovensku 25 rokov svojho pôsobenia. Oficiálne otvorenie sa konalo 27. marca 1993 za účasti nemeckého ministra zahraničných vecí Klausa Kinkela.
Podľa rozsiahlej štúdie Massachusettského technologického inštitútu (MIT), ktorá bola minulý týždeň publikovaná v časopise Science, sa falošné správy na sociálnej sieti Twitter šírili sedemkrát rýchlejšie.
Jedným z vysokoškolských študentov, ktorí sa zapoja do výmenného programu Erazmus, je aj osemdesiatročný Španiel, Miguel Castillo. V rámci svojho univerzitného štúdia vycestuje budúci týždeň do talianskeho mesta Verona.
Začiatkom januára vydala skupina vedcov z troch prestížnych univerzít štúdiu, ktorú akademická obec označila za prvú vedeckú prácu o americkom vystavení falošným správam počas prezidentských volieb v roku 2016, založenú na dátach.
Petícia proti súdnemu nariadeniu odstrániť zo sochy Jána Pavla II. kríž má desaťtisíce podpisov. Varšava a Budapešť vyhlásili, že si sochu radšej zoberú.
Slovensko sa pridalo k rumunskej žalobe na európsku občiansku iniciatívu "Minority SafePack" ako vedľajší účastník. Rumunsko tvrdí, že Európska komisia nemá v tejto oblasti právomoci a nemala iniciatívu zaregistrovať ako prípustnú.
Európsky súd pre ľudské práva v utorok podporil belgický zákaz nikábu – oblečenia zakrývajúceho celú tvár, okrem očí – na verejnosti. Nazval ho „potrebné v demokratickej spoločnosti“.
Internetoví giganti ako Facebook alebo YouTube kladú na boj proti nenávistnému online obsahu čoraz väčší dôraz. Podľa analýzy Európskej komisie sa vymazávanie nelegálnych príspevkov výrazne zlepšilo.
Média v ostatnom čase prichádzajú o dôveru rýchlejšie ako politici, naznačujú výskumy. Svet však práve teraz potrebuje lídrov, ktorí sa za slobodné médiá postavia.