Nezávislí poslanci – Slovensko

Slovensko v EP 02-06-2009

Eurovoľby: Kandidujúce strany sa opierajú o podporu zo zahraničia

Slovenské politické strany si v kampani pred voľbami do Európskeho parlamentu pomáhajú aj podujatiami za účasti svojich politických partnerov na európskej úrovni alebo deklarovanou podporu európskych politikov.
Jadrová energia 29-05-2009

Jadrové fórum spečatilo dostavbu Bohuníc

Zástupcovia slovenskej štátnej firmy JAVYS v Prahe v rámci Európskeho jadrového fóra podpísali s českou spoločnosťou ČEZ zmluvu o výstavbe nových blokov atómovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach. Ekologickí aktivisti protestujú pre neprehľadnosť celej operácie. Naviac sa im nepáči spôsob, akým bola na fóre vedená diskusia a tak ho opustili. Informuje EurActiv.cz.
Daňová politika 26-05-2009

Nemeckým farmárom sľúbili daňové prázdniny

Mliekarenskí farmári včera vo viacerých členských krajinách protestovali proti nízkym cenám mlieka a žiadali vlády o pomoc. Ulice v blízkosti budovy Komisie zablokovali traktory a protestujúcich sprevádzala živá krava. Pomoc v podobe daňových prázdnin farmárom sľúbilo Nemecko.
Slovensko v EP 26-05-2009

Sergej Kozlík: EÚ je primárne spoločný trh

EÚ je spoločenstvo, ktoré má primárne ekonomický a hospodársky charakter, hovorí v rozhovore pre EurActiv.sk líder kandidátky ĽS-HZDS so Európskeho parlamentu Sergej Kozlík. Strana chce v EP presadzovať najmä spoločný európsky rámec pre sociálny a zdravotný sytém. Rozpočtové zdroje únie by zase mali byť prioritne smerované do spoločných infraštruktúrnych projektov, predovšetkým v oblasti energetiky, tvrdí súčasný europoslanec.
Slovensko v EP 23-05-2009

Diskusia: Európske voľby bez médií, traktorov a kníh

Koľko bezpečnosti je už priveľa? Na čo by sa mali použiť naše peniaze? Provokatívne otázky informačnej kampane o voľbách do Európskeho parlamentu zostávajú nezodpovedané. V neformálnej atmosfére bratislavskej kaviarne sa diskutovalo o príčinách nízkeho záujmu Slovákov ísť voliť.
Regionálny rozvoj 22-05-2009

Vidiek by mal žiť vidiekom

Veľa dlhujeme tomu, aby agrárny sektor jednoducho žil tým, čím má, tvrdí v rozhovore europoslanec Peter Baco na margo zvyšovania sebavedomia farmárov. Hovorí aj o iniciatíve otvrárania prístupovej zmluvy, finančej kríze, jej dôsledkoch a potenciáli Slovenska v oblasti bioprodukcie.
Slovensko v EP 20-05-2009

Belohorská: Konferencia predsedov politických skupín EP bola pre mňa vysoká škola

Poslankyňa končiaceho Európskeho parlamentu hovorí o skúsenostiach s pôsobením v Konferencii predsedov politických skupín v EP, o tom, či bude mať Slovensko v novom volebnom období post podpredsedu a aktuálnych zdravotníckych otázkach na úrovni EÚ.
Podnikanie 18-05-2009

Zamestnanosť: Aké opatrenia podporia strany v EP

Na riešenia strán kandidujúcich do EP sa rozhodol zaostriť Inštitút zamestnanosti (IZ), ktorý zorganizoval konferenciu "Trh práce v programoch politických strán vo voľbách do Európskeho parlamentu".
Slovensko v EP 15-05-2009

Smer-SD pokukuje po kresle podpredsedu Europarlamentu

Vládny Smer-SD vyčíta v kampani do eurovolieb opozícii problematickú ratifikáciu Lisabonskej zmluvy na Slovensku, prípravy na Schengen a spôsobenie finančnej krízy. Podľa Moniky Flašíkovej Beňovej by mohla strana v prípade dobrého volebného výsledku získať post podpredsedu Európskeho parlamentu.
Slovensko v EP 05-05-2009

Zásluhu na vstupe SR do EÚ má podľa Kozlíka Prodiho Komisia

Zásadné pre rozhodnutie začlneniť Slovensko do skupiny štátov, ktoré boli v roku 2004 prijaté do EÚ bola výmena Európskej komisie a nie politika vtedajšej vlády, tvrdí europoslanec za ĽS-HZDS Sergej Kozlík.
Slovensko v EP 04-05-2009

Prasacia chrípka „bude zabíjať“, no je vraj na ústupe

Prasacia chrípka bude v Európe zabíjať, EÚ je však na ňu pripravená lepšie, než kedykoľvek predtým, povedal generálny riaditeľ pre zdravotnícku a spotrebiteľskú politiku v Európskej komisii, Robert Madelin. Podľa správ z Mexika je však už na ústupe
Slovensko v EP 30-04-2009

Eurovoľby a Slovensko v EP očami europoslancov

Čo podľa slovenských europoslancov neviete o Európskom parlamente, s akými témami idú do eurovolieb a prečo by ste sa podľa nich mali unúvať v sobotu 6. júna k voľbám. Čo považujú za svoje úspechy a čo ich naopak mrzelo.