Potravinárstvo

Ekonomika 08-06-2018

Tesco pokračuje v boji proti plytvaniu potravinami spolu s partnermi

TLAČOVÁ SPRÁVA / Stretnutie štyroch stredoeurópskych krajín s rovnakými výzvami na konferencii na tému boja proti plytvaniu potravinami vo Varšave.
26-02-2016

Tesco spúšťa v strednej Európe nový Komunitný program

Cieľom programu „Vy rozhodujete, my pomáhame“ je podporiť lokálne projekty neziskových organizácií. Avšak budú to zákazníci, kto rozhodne, ktorý projekt zvíťazí a získa grant. Spoločnosť Tesco na Slovensku podporí projekty celkovou sumou 100 000 eur.
18-02-2016

Grantový program pomohol 68 579 ľuďom

Keď sa zamestnanci veľkej firmy a neziskové organizácie dajú do pohybu, vznikne veľa dobrých príbehov o skrášľovaní, revitalizovaní, vzdelávaní, jednoducho o zmysluplnej pomoci komunitám a veľkému počtu ľudí
04-12-2015

Slováci ukázali obrovskú mieru empatie. V potravinovej zbierke darovali viac potravín, ako minulý rok.

Bratislava, 4. december 2015 – 77 ton trvanlivých potravín a drogérie oproti vlaňajším 48 tonám – to je výsledok tohtoročnej, v poradí tretej potravinovej zbierky pre ľudí v núdzi. Slováci darovali viac ako minulý rok a vedia, že robia dobrú vec. Hodnota vyzbieraného tovaru...
13-11-2015

S koncom roka prichádza Potravinová zbierka na pomoc ľuďom v núdzi – ukážeme našu empatiu

Mrazivá a plná snehu – taká má byť podľa predpovedí nadchádzajúca zima. Nie pre každého je to však vidina idyly s teplou večerou a pohárom horúceho čaju s medom. Sú medzi nami aj takí, pre ktorých je v zime veľkou...
07-08-2015

Nadácia Tesco rozdelí 100 000 eur medzi 48 komunitných projektov

Do realizácie projektov sa ako dobrovoľníci zapoja i zamestnanci Tesca.
14-07-2015

Smotanový jogurt z Nitry uspel v medzinárodnej súťaži

Slovenský výrobok presvedčil odbornú porotu inovatívnosťou.
30-06-2015

Tesco rozšírilo distribučné centrum na východnom Slovensku

Tesco presunulo, rozšírilo a zmodernizovalo svoje distribučné centrum v Prešove. Vďaka tomu vzrástol počet ľudí, ktorí pôsobia v distribúcii Tesca v tomto meste o ďalšie dve desiatky - na viac ako 100 pracovníkov. V súčasnosti maloobchodná spoločnosť len v Prešove priamo zamestnáva asi 430 ľudí na rôznych pozíciách.
15-06-2015

Slovenský dodávateľ sa s unikátnym produktom presadil na zahraničných trhoch

Spoločnosť od Trnavy vyváža marinádu aj do Maďarska a Čiech.
07-05-2015

Slovenskí dodávatelia využívajú grilovaciu sezónu naplno

Až 75 percent ponuky špecialít na gril obchodov Tesco je od slovenských dodávateľov.
09-04-2015

Zmeny na čele Tesca na Slovensku

Pred pár dňami Tesco oznámilo zjednotenie vedenia pre Slovensko, Čechy, Maďarsko a Poľsko do jedného tímu, na čele ktorého bude stáť generálny riaditeľ David Morris.
26-03-2015

Zákazníci sa stále viac zaujímajú o zloženie tradičných špecialít

Počas Veľkej noci zákazníci prichádzajú na chuť tradičným pochúťkam s vyššou kvalitou. Výraznejšie sa zaoberajú napríklad zložením výrobku. Obchodníci na tento trend reagujú prostredníctvom čoraz kvalitnejšej veľkonočnej ponuky.
06-03-2015

Tesco rozšírilo online vzdelávací program pre mladých ľudí

Program Tesco Akadémia Mladých pre vysokoškolákov odštartoval prednáškou na konferencii LEAD organizácie AIESEC.
10-11-2014

Štartuje Potravinová zbierka na pomoc ľuďom v núdzi

Práve dnes začína celoslovenská Potravinová zbierka na pomoc ľuďom v núdzi. Od pondelka (10. novembra) až do soboty (15. novembra) prebehne v 67 prevádzkach po celom Slovensku. Cieľom zbierky je pomôcť ľuďom v ťažkej životnej situácii preklenúť zimné mesiace. Minulý rok sa podarilo vyzbierať neuveriteľných 18 ton potravín.
09-10-2014

Tesco otvorilo online vzdelávací program pre mladých ľudí

Dosiahnutie cieľov, ako vytvoriť pozitívny dojem či realizácia dobrých nápadov. Aj to sú kapitoly nového e-learnigového programu s názvom Tesco Akadémia Mladých. Projekt je určený pre mladých ľudí a učiteľov stredných škôl. Cieľom projektu je pomôcť mladým ľuďom osvojiť si zručnosti potrebné pre uplatnenie sa na trhu práce. Program dnes spustil generálny riaditeľ Tesca, Martin Dlouhý. Na pôde Súkromnej SOŠ na Exnárovej ul. v Bratislave hovoril so žiakmi na tému Budovania vzťahov.
22-09-2014

Najobľúbenejšími Tesco Value výrobkami Slovákov sú mliečne produkty, ovocie a zelenina či čistiace prostriedky

Mliečne produkty, ovocia a zelenina, čistiace prostriedky či prísady na varenie. Práve to sú najobľúbenejšie kategórie Tesco Value výrobkov na Slovensku. Minulý rok slovenskí zákazníci celkovo kúpili 104 miliónov kusov Tesco Value produktov v rámci všetkých kategórií. Ich predajca plánuje na tento úspech nadviazať, aj preto v súčasnosti značka Tesco Value prechádza kompletnou inováciou.
12-08-2014

Popradská káva a Pigi čaj sa vrátili do Tesca

Do regálov obchodov Tesco sa vracia Popradská káva Extra Špeciál či Pigi čaj. Ich výrobca, Baliarne obchodu Poprad a obchodný reťazec Tesco totiž obnovili dlhoročnú úspešnú spoluprácu. V súčasnosti zákazníci nájdu na pultoch Tesca viac ako 10 čajov a káv tohto slovenského dodávateľa, pričom ponuka spoločnosti Baliarne obchodu Poprad sa bude naďalej rozširovať.
07-08-2014

Nadácia Tesco rozdelí 50 tisíc eur medzi slovenských farmárov a potravinárov

Až 50 000 eur plánuje Nadácia Tesco rozdeliť medzi slovenských farmárov a drobných výrobcov potravín. Nadácia preto vyhlásila grantovú výzvu pre poľnohospodárov a potravinárov, ktorí si chcú prehĺbiť svoje vedomosti v oblasti kvality, inovácií či osvojiť si nové podnikateľské zručnosti.
01-07-2014

Dva výrobky Vitakids sa stali Voľbou spotrebiteľa

Tesco už druhýkrát v tomto roku získalo ocenenie, o ktorom rozhodovali samotní spotrebitelia prostredníctvom nezávislého prieskumu.
29-05-2014

Grilovacia sezóna čoraz viac ťahá slovenských potravinárov. Neraz i na okolité trhy

Stúpajúca obľuba grilovačiek pomáha rásť i slovenským potravinárom. Neraz i za hranice Slovenska. Príkladom je výrobca korenín Progast, ktorý túto sezónu prenikol i na český trh so svojím posledným inovatívnym produktom – marinádou na prírodnej báze v novej praktickej tube.