Slovensko v EP

Veda a inovácie 10-06-2016

Regionálne diskusné fórum zacieli na budúcnosť broabandu a 5G sietí v Európe

(Bratislava, 10. júna 2016) – Najaktuálnejšie výzvy a zároveň víziu do budúcnosti ponúkne tohtoročné Regionálne diskusné fórum Budúcnosť broadbandu v Európe. Podujatie, ktoré prebehne 13. júna v Hoteli Devín v Bratislave, organizuje Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku v partnerstve s Veľvyslanectvom Holandského kráľovstva. Európska...
06-05-2014

Záborská: Gary Becker nás naučil vidieť hodnotu rodiny očami ekonómie

Slovenská europoslankyňa Anna Záborská dnes so smútkom prijala správu, že v sobotu vo veku 83 rokov zomrel nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu Gary Becker.
21-03-2014

Záborská patrónkou projektu, ktorý zachraňuje ľudské životy

Europoslankyňa Anna Záborská sa stala patrónkou projektu Zachráňme životy. Zá-borská, ktorá dlhodobo presadzuje ochranu ľudského života a dôstojnosti od počatia po prirodzenú smrť, stála už pri zrode projektu, ktorý siedmy rok zachraňuje deti a pomáha matkám v krízových situáciách.
18-02-2014

Do Eurovolieb ide silný tím

Členovia SDKÚ-DS v sobotu rozhodli, že stranu do eurovolieb povedie Ivan Štefanec, ktorý zvíťazil v primárnych voľbách na lídra kandidátky. Jeho súperom bol europoslanec Eduard Kukan. Ten by mal obsadiť druhé miesto na kandidátke.
24-05-2013

Otvorený list A. Záborskej k téme ohlasovania dlhodobého pobytu v zahraniči

Ohlasovanie pobytu v zahraničí podľa europoslankyne oslabí vplyv Slovenska v Rade EÚ.
26-03-2013

Záborská navrhla verejné vypočutie o zdravotných rizikách lieku Diane 35

"Diskusia okolo problematického lieku Diane 35 poukázala na vážne riziká, ktoré má užívanie antikoncepčných prípravkov 3. a 4. generácie," uviedla dnes europoslankyňa Anna Záborská po zasadnutí výboru EP pre životné prostredie a verejné zdravie (ENVI).
28-11-2012

No More Child Soldiers!

Pri príležitosti Medzinárodního dňa detí a 10. výročia vstupu do platnosti Opčného protokolu k Dohovoru o právach dieťaťa o účasti detí v ozbrojených konfliktoch prebrala europoslankyňa Katarína Neveďalová záštitu nad konferenciou "No More Child Soldiers!"
23-11-2012

Záborská: Som rada, že NBS prekonala strach

"Som naozaj rada, že NBS prekonala svoj strach a nakoniec sa predsa len rozhodla zabojovať. Som presvedčená, že sa tak stalo aj vďaka mojej aktivite, no predovšetkým vďaka podpore zo strany občanov," reagovala na stanovisko NBS europoslankyňa Anna Záborská.
12-11-2012

Merkelová túto vládu nepochválila, nie je za čo

„Premiér Fico netuší, čo hovorila Angela Merkelová o Slovensku. Ak by si aspoň vypočul záznam z jej vystúpenia, vedel by, že nemecká kancelárka nepochválila kroky tejto vlády. Dôvod je prostý: Merkelová hovorila o reformách a Ficova vláda žiadne nerobí,“ uviedla v reakcii na tvrdenia Roberta Fica v relácii O 5 minút 12 europoslankyňa Anna Záborská.
Sociálna politika 19-10-2012

A. Záborská: Chudoba najviac ohrozuje rodiny s deťmi

Pri príležitosti Medzinárodného dňa za odstránenie chudoby dnes europoslankyňa Anna Záborská označila za alarmujúci fakt, že rodiny s deťmi patria dlhodobo k najviac ohrozeným skupinám slovenského obyvateľstva.
21-08-2012

Záborská: Skúsenosť s okupáciou nás učí ostražitosti

Bojnice, 21. august 2012 Obsadenie Československa vojskami Varšavskej zmluvy v roku 1968 nám pripomína, aká krehká je sloboda, ktorú často považujeme za samozrejmú, uviedla dnes europoslankyňa Anna Záborská. Slovensko by sa malo podľa nej výraznejšie zasadzovať o to, aby Európska únia dôsledne...
15-08-2012

Letný tábor pre deti a 56. Ročník MSM Rysy 2012

Europoslankyňa Katarína Neveďalová tento rok usporiadala tetný tábor pre deti z detských domov a sociálne slabších rodín a spojila ho s výstupom na Rysy.