Socialisti a demokrati v EP – poslankyňa K. Neveďalová

Budúcnosť EÚ 24-04-2019

Väčšina slovenských europoslancov sú v klimatických otázkach „dinosaury“

Európske politické rodiny sa v energetickej politike štiepia na východ a západ, zistili ochranári. Aj ich však šokovalo celkovo nízke skóre európskych ľudovcov.
slovenske predsednictvo
Budúcnosť EÚ 22-12-2016

Predsedníctvo vyškolilo ľudí a pracovalo v atmosfére napätia v EÚ

Štátni tajomníci hovoria o skúsenostiach pre štátny aparát, ktoré Slovensko využije do budúcnosti. Stopu predsedníctva vidia aj v témach, kde sa "tvrdá" legislatíva neprijala.
rozpočet EÚ 2017
Veda a inovácie 02-11-2016

Zamestnanosť alebo migrácia? Dilemy rozpočtu EÚ

Európsky parlament to slovenskému predsedníctvu s rozpočtom EÚ neuľahčuje.
Vonkajšie vzťahy 10-05-2013

Dohoda EÚ s USA: Filmári sú v strehu

Ešte pred schválením mandátu Európskej komisie na rokovania s Washingtonom varujú európski filmári pred rizikami liberalizácie pre európsky filmový priemysel.

EÚ znovuobjavuje učňovské vzdelávanie

Päť členských štátov EÚ s fungujúcimi systémami učňovského vzdelávania sa spojilo, aby pomohli iným krajinám v problémoch.
Podnikanie 30-04-2013

ECB pod tlakom, aby odblokovala úverovanie v eurozóne

Z prieskumu, ktorý zverejnila ECB vyplýva, že úverový tok smerom do malých a stredných podnikov je stále veľmi slabý. Centrálna banka je pod tlakom, aby konala.
Podnikanie 17-04-2013

EP schválil doteraz najrozsiahlejšiu reguláciu bánk

Súčasťou reformného balíka sú limity na bonusy bankárov v snahe obmedziť riskantné špekulácie, zvýšenie kapitálových požiadaviek, aby banky ľahšie čelili krízam a posilnenie dohľadu.
Veda a inovácie 15-04-2013

Reforma vzdelávania: Príprava na život alebo na prácu?

V diskusiách o zmene vzdelávacieho systému v EÚ rezonujú dva momenty. Potreba zladiť zručnosti s pracovným trhom a príprava človeka na spoločensky aktívny a plnohodnotný život.
Slovensko v EP 03-04-2013

Eurovoľby: prípravy postupne začínajú

Europoslancov budeme voliť koncom mája 2014. Slovenskí kandidáti by mali tiež propagovať kandidáta na predsedu Európskej komisie, na ktorom sa ich európska politická strana dohodne.
Poľnohospodárstvo 20-03-2013

Slovensko a Slovinsko nepodporili kompromis o spoločnej agropolitike

Ministri pre poľnohospodárstvo dosiahli pred kľúčovými vyjednávaniami čiastočný kompromis o budúcej poľnohospodárskej politike EÚ. Slovensko a Slovinsko ho nepodporili.
Rovnosť šancí 14-03-2013

Stereotypy v médiách ženy degradujú

Obe sa venujú v Európskom parlamente rodovým otázkam. Hoci sú z odlišných politických skupín ich diagnóza problémov postavenia žien v spoločnosti v mnohých otázkach konverguje.
Poľnohospodárstvo 14-03-2013

Europoslanci odhlasovali farmárom nové pravidlá

Europoslanci majú za sebou hlasovací maratón o novej agropolitike. teraz musia ísť do rokovaní s členskými štátmi.
Rovnosť šancí 13-03-2013

Neformálna práca: Diskriminácia, o ktorej sa najmenej hovorí

Treba umožniť ženám, aby sa bez existenčného strachu mohli rozhodnúť medzi prácou a starostlivosťou o dieťa, či rodiča, uviedli panelistky v diskusii "Ako ženy čelia kríze".
Podnikanie 01-03-2013

Ministri schválili „Záruku pre mladých“

Mladým ľuďom bez práce by mal štát v konkrétnom časovom horizonte nájsť miest, ponúknuť štáž alebo šancu sa dovzdelať.
Veda a inovácie 28-02-2013

Kam potečú eurofondy?

Čerpanie európskych prostriedkov bude podliehať výrazne iným pravidlám. Na posun v oblastiach oprávnených na čerpanie sme sa pýtali aj slovenských europoslancov.
Veda a inovácie 19-02-2013

Pre Parlament je dohoda o rozpočte návrh

Za výsledok summitu o rozpočte sa v Európskom parlamente postavili iba konzervatívci. Europoslanci budú za svoj súhlas chcieť do rozpočtu priviesť flexibilitu.
Ekonomika 08-02-2013

EP má výhrady k európskemu semestru

Spravodajkyňa dokonca požiadala o stiahnutie svojho mena zo správy, ktorej výsledný text bol podľa nej málo kritický politike škrtov. Slovenské europoslankyne zdôrazňujú zamestnanosť.
Budúcnosť EÚ 07-02-2013

„Účtovný trik“ môže EÚ pomôcť dosiahnuť dohodu o rozpočte

Nadchádzajúci summit o viacročnom rozpočte bude najmä o ďalších škrtoch vo výdavkoch. Vyjednávačom by v snahe o dosiahnutie dohody mohli pomôcť rôzne interpretácie čísel. Európsky parlament, ktorý rámec musí tiež schváliť, však lídrov upozornil, že nechce ochudobnený rozpočet.
Ekonomika 01-02-2013

Komisia chce konkurencieschopnejší maloobchod

Európsky maloobchod čelí viacerým výzvam či už finančnej kríze a jej vplyvu na nákupnú silu spotrebiteľov, rastúcim cenám komodít či starnúcej populácii. Komisia preto vydala akčný plán, ktorého cieľom je posilniť konkurencieschopnosť sektora.
Podnikanie 29-01-2013

Nezamestnanosť mladých najlepšie odvracia Nemecko

Nemecko, Dánsko a Holandsko by mali byť vzorom pre krajiny čeliace vysokej nezamestnanosti mladých, ktorá je jedným z najväčších problémov súčasnosti. Vyplýva to zo štúdie londýnskeho think-tanku Work Foundation.
Podnikanie 29-01-2013

Nezamestnanosť mladých najlepšie odvracia Nemecko

Nemecko, Dánsko a Holandsko by mali byť vzorom pre krajiny čeliace vysokej nezamestnanosti mladých, ktorá je jedným z najväčších problémov súčasnosti. Vyplýva to zo štúdie londýnskeho think-tanku Work Foundation.
Budúcnosť EÚ 24-01-2013

Heréza Davida Camerona

David Cameron vymenoval, čo sa Británii na Únii nepáči, ohlásil referendum o vystúpení niekedy okolo roku 2017 a na záver vysvetlil, prečo by mala krajina v Únii ostať.
Budúcnosť EÚ 24-01-2013

Heréza Davida Camerona

David Cameron vymenoval, čo sa Británii na Únii nepáči, ohlásil referendum o vystúpení niekedy okolo roku 2017 a na záver vysvetlil, prečo by mala krajina v Únii ostať.
Budúcnosť EÚ 17-01-2013

Ratingové agentúry budú podliehať prísnejším pravidlám

Európsky parlament schválil sprísnené pravidlá pre ratingové agentúry, ktoré budú musieť niesť zodpovednosť za vlastné hodnotenia. Vytvorenie európskej ratingovej agentúry sa zatiaľ odkladá.