Zahraničie a bezpečnosť

Rovnosť šancí 25-10-2016

Jedna z najinšpiratívnejších žien súčasnosti, Alaa Murabit, vystúpi na konferencii Rozvoj a demokracia

Piaty ročník konferencie Rozvoj demokracia sa koná 27. októbra v Bratislave pri príležitosti slovenského predsedníctva v Rade EÚ. Hlavnými témami konferencie sú efektívne prepojenie rozvojovej spolupráce a humanitárnej pomoci či sociálne inovácie v rozvoji. Nevyhne sa však ani naliehavým témam migrácie, budúcnosti urbanizácie a udržateľného rozvoja v mestách.

19-10-2016

Registrujte sa na konferenciu Rozvoj a demokracia

Medzinárodná konferencia Rozvoj a demokracia, ktorá sa bude konať 27. októbra 2016 v Bratislave, je poprednou udalosťou v regióne v oblasti rozvojovej spolupráce.

26-11-2015

Vyšehradské mládežnícke fórum v Banskej Bystrici už po štvrtýkrát

Vyšehradské mládežnícke fórum (VYF) sa už po štvrtýkrát vracia do srdca Slovenska, Banskej Bystrice. VYF sa uskutoční v dňoch 2. – 4. decembra za účasti mladých akademikov a odborníkov z Českej republiky, Poľska, Maďarska, Slovenska a Ukrajiny.

The Biggest Cybersecurity Forum in Europe – CYBERSEC

CYBERSEC 2015 is the largest conference on strategic issues of cybersecurity held in Europe. It is organised with the financial support of NATO, Poland’s Ministry of Foreign Affairs and the Consulate of the United States of America in Kraków. CYBERSEC can become a significant part in the discussion before the NATO Summit in Warsaw in …

Budúcnosť EÚ 12-08-2015

GSS Young Scholar Award 2015

O čo ide? Udeľovanie ceny “GSS Young Scholar Award” každoročne vyhľadáva výnimočných mladých výskumníkov, ktorí prispeli ku “Global Systems Science” a zaoberali sa otázkami regulácie politík, riadenia rizík a ich zmierňovania, rozhodovacieho procesu v konfliktoch, udržateľnosti, odolnosti a iných. Potenciálni kandidáti by nemali prevyšovať vek 35 rokov a musia byť študentmi 3. vysokoškolského stupňa doktorandského, čerství absolventi, …

28-07-2015

Výzva na predkladanie žiadostí o grant v rámci FONDU PRE AZYL, MIGRÁCIU a INTEGRÁCIU

OTVORENÁ VÝZVA NA PREDKLADANIE ŽIADOSTÍ O GRANT V RÁMCI FONDU PRE AZYL, MIGRÁCIU a INTEGRÁCIU - SK 2015 AMIF SC1, SK 2015 AMIF SC2 a SK 2015 AMIF SC3

22-09-2014

Martin Bútora získal Českú a slovenskú transatlantickú cenu

Martin Bútora, bývalý slovenský veľvyslanec vo Washingtone a súčasný poradca prezidenta Andreja Kisku, je najnovším nositeľom Českej a slovenskej transatlantickej ceny. Ocenenie udeľujú spoločne Slovenská atlantická komisia, člen Stredoeurópskej strategickej rady, a česká nezisková organizácia Jagello 2000. Martin Bútora si ocenenie prevzal počas Dní NATO v Ostrave (20.-21.9.). Česká a slovenská transatlantická cena sa udeľuje za prínos k …

10 rokov SlovakAid: O rozvojovej spolupráci bude diskutovať aj kenská ministerka a európsky komisár pre rozvoj

Na Slovensko pricestuje kenská ministerka zahraničných vecí a medzinárodného obchodu Amina C. Mohamed, európsky komisár pre rozvoj Andris Piebalgs a ďalší významní predstavitelia pri prí- ležitosti 10 rokov slovenskej rozvojovej spolupráce SlovakAid.

Macedónska organizácia dosiahla zmeny aj vďaka Slovenskému fondu pre verejnú politiku na Balkáne

20. november 2012 - Ak sa chcú Balkánske krajiny priblížiť vstupu do Európskej únie, musia spĺňať určité predpoklady. V Macedónsku platí zákon o životnom prostredí, ktorý vychádza z európskeho modelu kontroly znečisťovania. Hoci každá zo 117 výrobných prevádzok alebo tovární musí do apríla 2014 získať povolenie pre svoje ďalšie fungovanie, krajina ich zatiaľ vydala len zopár. Po tom, čo na problém upozornila mimovládna organizácia Front 21/42, sa veci dali do pohybu a ministerstvo do zákona zapracovalo navrhované zmeny.

14-11-2012

Slovensko odovzdáva svoje skúsenosti vo svete

“Na príklade Slovenska by sme chceli demonštrovať ako môže byť malá krajina úspešná a tak môže slúžiť ako príklad pre ostatných,“ uviedol v pondelok 12. novembra v Čiernej Hore exminister obrany Jaroslav Baška.

Západný Balkán trápi korupcia i životné prostredie

Hoci Európska únia neustále hľadá riešenia proti dopadom finančnej krízy, západný Balkán je jedným z posledných významných regiónov z európskeho integračného celku, ktorý v únii chýba. Krajiny západného Balkánu patria medzi nádejných členov Európskej únie, aj keď ide o beh na dlhú trať.

04-05-2012

O rozvojovej spolupráci diskutoval aj kenský minister Danson Mwazo

Transparentné politické rozhodovanie vedie k dlhodobo udržateľnému rozvoju v cieľových krajinách. Aj to bol jeden z odkazov Medzinárodnej vedeckej konferencie Rozvoj a demokracia, ktorá sa uskutočnila vo štvrtok v Bratislave. Cieľom konferencie, ktorú organizovala Nadácia Pontis spolu s Fakultou sociálnych a ekonomických vied Univerzity Komenského, bolo poukázať na súčasné trendy rozvojovej spolupráce. Záštitu nad konferenciou prevzalo aj slovenské ministerstvo zahraničných vecí.