Zdravotníctvo

15-04-2013

Konferencia „Aké princípy vládnu zdravotníctvu?“ prekonala očakávania odborníkov

Konferencia „Aké princípy vládnu zdravotníctvu?“, ktorú organizovala Komora pre medicínske právo MEDIUS v Košiciach sa stretla s obrovským záujmom odbornej verejnosti, medzi ktorých patrili poprední odborníci z odvetvia medicíny, práva, psychológie, teológie, ako aj z iných príbuzných odborov zo Slovenska, ako aj zo zahraničia.

Slovensko v EP 26-03-2013

Záborská navrhla verejné vypočutie o zdravotných rizikách lieku Diane 35

"Diskusia okolo problematického lieku Diane 35 poukázala na vážne riziká, ktoré má užívanie antikoncepčných prípravkov 3. a 4. generácie," uviedla dnes europoslankyňa Anna Záborská po zasadnutí výboru EP pre životné prostredie a verejné zdravie (ENVI).

12-03-2013

Medzinárodná konferencia „Aké princípy vládnu zdravotníctvu?“

V dňoch 11.4.2013 – 12.4.2013 sa v Košiciach uskutoční medzinárodná konferencia „Aké princípy vládnu zdravotníctvu?“. Organizátorom konferencie je mimovládna organizácia Komora pre medicínske právo – MEDIUS, ktorá sa skrz vzdelávacie a poradenské aktivity zameriava na vytváranie vhodného prostredia pre zdravý vzťah medzi pacientom a zdravotníckym pracovníkom.

Podnikanie a práca 16-10-2012

Krásny úsmev – naša ozdoba

Bielenie zubov nie je žiadnou novinkou. Rovnako, ako dnes nie je novinkou predlžovanie mihalníc prípravkom, ktorý zabezpečuje rast mihalníc a zvodný pohľad nielen modelkám, ale každej žene.  Už starí Egypťania si bielili zuby s pomocou sódy a popola. Biely úsmev poteší. Bielenie zubov  účinnou látkou je najrýchlejším spôsobom ako …

18-09-2012

Pomôžte vytvoriť obraz slovenského zdravotníctva a vyhrajte pobyt

Keď potrebujeme pomoc lekára, máme hlavu často plnú otáznikov. Zodpovednosť a obavy o vlastné zdravite nás v takých chvíľach nútia kontaktovať známych a pýtať sa na ich odporúčania. Mienka o úrovni zdravotníctva na Slovensku je však nízka a mnoho ľudí má negatívne skúsenosti s prístupom lekára či dokonca so zanedbaním starostlivosti.

18-07-2012

Nastal čas správne pochopiť význam športu

S pojmom šport sa stretávame denno-denne. Každý si pod týmto pojmom predstaví niečo iné.

Podnikanie a práca 04-07-2012

7. ročník: „EU-CHINA Obchodno-technologické kooperačné fórum“ (Chengdu, Čína)

RPIC Prešov Vás pozýva na 7. ročník: „EU-CHINA Obchodno-technologické kooperačné fórum“, ktoré sa uskutoční 19. -21. septembra 2012. Ako člen najväčšej svetovej siete na podporu medzinárodnej spolupráce malých a stredných podnikov Enterprise Europe Network je zároveň partnerom tohto podujatia.

Podnikanie a práca 15-05-2012

Aj vy môžete byť Dobrým anjelom

Už viac ako 30 tisíc klientov VÚB banky sa zapojilo do charitatívneho projektu DOBRÝ ANJEL a podporilo tak rodiny s deťmi, kde je niektorý z členov chorý na rakovinu, alebo dieťa trpí na inú zákernú chorobu. Pri príležitosti piateho výročia spolupráce, ktorej výsledkom sú príspevky v celkovej výške takmer 3 mil. eur, vyhlásila VÚB banka spolu s neziskovou organizáciou DOBRÝ ANJEL súťaž o desať sošiek Dobrého anjela.

13. apríla môže pomôcť každý

V piatok, 13. apríla, stretnete v uliciach miest a obcí po celom Slovensku dobrovoľníkov Ligy proti rakovine, ktorí sa pri Vás pristavia, ponúknu Vám žltý jarný kvet a Vy už budete vedieť, že je tu DEŇ NARCISOV – 16-ty ročník jedinej verejno-prospešnej finančnej zbierky Ligy proti rakovine.

22-03-2012

Chudnutie nie je ľahké

Človek by si mal svoju váhu, aj keď to nie je jednoduché udržiavať, aby sa vyhol rizikám, ktoré prináša chudnutie. Chudnúť nie je ľahké. Chce to veľa sebazaprenia. No ak sa už máte zaprieť, ak už máte začať byť disciplinovaní, je dobré pomocou úpravy stravy a hlavne pohybom začať trvale chudnúť lebo obezita je zdravotný problém, príliš vážny na to, aby sme ho podceňovali.

23-02-2012

Ako správne zvládnuť vrtochy zimného počasia

Nestabilné a nevyspytateľné zimné počasie neraz mnohým z nás spôsobuje dilemu pri výbere vhodného oblečenia. Nesprávnym oblečením si nechtiac môžeme spôsobiť viaceré zdravotné problémy. Ak chceme vrtochy chladného počasia vo forme chladu, vetra a snehu  zvládnuť bez problémov musíme zvoliť odporúčané viacvrstvové oblečenie.  Ochrannú funkciu tvorí prvá vrstva, ktorá udržiava teplo a zároveň odvádza pot. Túto funkciu najlepšie …

19-01-2012

Človek nemusí byť lekár …

Kosti poskytujú nášmu telu pevnú oporu. Bez nich by sme sa nedokázali pohybovať, najesť a dokonca ani dýchať. V priebehu rastu sa neustále menia. Silnejú a spevňujú sa, ak  dlhodobo nesú väčšiu záťaž alebo sú vystavené zvýšenej námahe. Kosti sú tvorené miniatúrnymi kanálikmi cez ktoré prúdi krv ku kostným bunkám. Kostné bunky produkujú kolagén a kryštáliky anorganických látok, …