Správy EurActiv zdarma na váš web

Správy EurActiv zdarma na váš web

Máte internetovú stránku alebo blog? Chcete, aby sa návštevníci vašich webových domén priamo prostredníctvom Vás dozvedeli, čo nové sa udialo v EÚ? Chcete informovať svojich klientov o možnostiach čerpania eurofondov priamo cez svoj web?

Portál EurActiv.sk ponúka export svojho denného spravodajstva, aktuálnych výziev a kalendára udalostí zdarma. Použiť ho môže ktokoľvek – súkromná osoba, živnostník, nadnárodná korporácia, verejná inštitúcia, štátny či samosprávny orgán a iné právnické osoby.

My vyprodukujeme obsah a vy ho môžete prevziať prostredníctvom technológie RSS s nastavením prekliku na pôvodný text.

Obsah sprostredkovaných informácií

Balík informácií je ľahko prispôsobiteľný vašim potrebám a požiadavkám. Príklad:

  • Ak ste fyzická osoba zaujímajúca sa o všeobecné politické dianie, na vaše stránky denne odošleme informácie z oblasti zahraničnej a bezpečnostnej politiky.
  • Ak ste obchodná spoločnosť, vás a vašich klientov bude určite zaujímať predovšetkým obsah sekcií Ekonomika a euro, Podnikanie v EÚ, Daňová politika a Spoločenská zodpovednosť (firiem).

Návod ako získavať RSS feeds (RSS kanály) z web stránky EurActiv.sk

Každý RSS kanál (tzv. feed) má svoju vlastnú URL adresu (hyperlink, odkaz), a poskytuje 10 najaktuálnejších správ, ktoré sú určené podľa dátumu v systéme. Obsah RSS feed-u v čitateľnej forme si môžete pozrieť po kliknutí naň v internetovom prehliadači Internet Explorer.

Feedy môžu byť získavané podľa 3 parametrov:

1.       Podľa typu obsahu (t.j. typu post-u)
Typ obsahu = Clanky, Analyzy, Navrhy, Rozhovory, Fokus, Pracovne-ponuky, Tlacove-spravy, Udalosti
(vždy podľa URL linky z internetoveho prehliadaca)
Tvar: http://euractiv.sk/typ-obsahu/feed
Príklady: http://euractiv.sk/clanky/feed, http://euractiv.sk/tlacove-spravy/feed

2.       Podľa názvu kategórie
Typ kategorie = Energetika, informacna-spolocnost, volby-2016, atď.
(vždy podľa URL linky z internetoveho prehliadaca)
Tvar: http://euractiv.sk/kategoria/nazov-kategorie/feed
Príklady: http://euractiv.sk/kategoria/energetika/feed, http://euractiv.sk/kategoria/volby-2016/feed

3.       Podľa mena autora
zuzana-gabrizova, jakub-simkovic, atď.
(vždy podľa URL linky z internetoveho prehliadaca)
Tvar: http://euractiv.sk/autor/meno-autora/feed
Príklady: http://euractiv.sk/autor/zuzana-gabrizova/feed, http://euractiv.sk/autor/jakub-simkovic/feed

Technológia RSS a partnerský web

RSS je technológia, ktorá umožňuje automaticky „prenášať“ elektronický obsah z jedného portálu na iné webstránky. Texty sa na partnerskom webe nezobrazujú v úplnom znení, ale len ich časť – spravidla nadpis alebo nadpis spoločne s anotáciou správy. V prípade, že sa návštevník rozhodne prečítať si správu v úplnom znení, jednoducho preklikne na pôvodný text.

Od vlastníka domény, na ktorej sa bude zobrazovať RSS export správ či aktuálnych výziev, sa nevyžaduje žiadne dodatočné úsilie a snaha. RSS exportovanie prebieha automaticky a informácie sa zobrazia na partnerskej stránke takmer okamžite po tom, čo sú publikované na portáli EurActiv.sk.

Zavedenie RSS na stránku je technologicky jednoduché. Správca vašej stránky (resp. programátor) preberie RSS kód ponášajúci sa na adresu URL. Vloží ho do zdrojového kódu stránky a nastaví spôsob, akým sa majú zobrazovať importované články. Zobrazovanie článkov nastaví Váš programátor tak, aby bolo v súlade s celkovým dizajnom webu a nenarušilo to jeho estetický vzhľad (tzn. zvolí umiestnenie, typ a veľkosť písma, farbu a iné).

Ďalšie informácie: