Loading Udalosti

« Všetky udalosti

  • This udalosť has passed.

Štvrtá výberová konferencia Európskeho parlamentu pre mladých na Slovensku

18.03.2016 - 20.03.2016
EYP SK 20150813_JP_Slovakia-4Cweb
Dátum:
18.03.2016 - 20.03.2016
Udalosť Tagy:
, ,
Organizátor:
EYP SK
Miesto konania:
Častá – Papiernička
WWW:
Oficiálna stránka udalosti

Európsky parlament pre mladých na Slovensku (EYP SK), organizuje 18. – 20.03.2016 v Častej – Papierničke Národnú výberovú konferenciu pod titulom “Building sustainable future”. Tradične sa na konferencií vyberá delegácia EYP SK, zastupujúca Slovensko na medzinárodných konferenciách v nasledujúcom roku (zo 120 nadchádzajúcich zasadnutí v 37 krajinách by sme spomenuli 3 najväčšie v Laax (Švajčiarsko), Rennes (Francuzsko) a Trondheim (Nórsko)).

Účastníci majú možnosť počas zasadnutia rozoberať rozmanité témy. Sú tak schopní porozumieť dynamike rozhodovacích procesov, ktoré majú vplyv na ich životy. Celé zasadnutie je vedené v anglickom jazyku. Naším cieľom je zapojiť mladých ľudí do aktívnych diskusií o aktuálnych spoločenských a politických otázkach, ako aj ponúknuť im hlbšie pochopenie politiky na európskej úrovni. Podporovať európsky rozmer vzdelávania a dať študentom možnosť podieľať sa na praktickom aplikovaní nadobudnutých vedomostí. Skúsenosti z EYP podnecujú mladých ľudí v záujme o demokratické procesy a ich budovanie ako aj o sociálnu zodpovednosť. Mladým ľuďom chceme ponúknuť možnosť rozvíjať ich potenciál. EYP predstavuje fórum, na ktorom majú študenti možnosť zlepšiť svoje vyjadrovanie, jazykové schopnosti ako aj hlbšie preniknúť do sveta politiky.

4. Národná výberová konferencia je organizovaná v spolupráci s Národnou radou Slovenskej republiky a pod záštitou predsedu parlamentu Petra Pellegriniho a ministra školstva Juraja Draxlera.

PRIHLASOVANIE JE OTVORENÉ DO 10. MARCA 2016, VIAC INFO NA NAŠEJ STRÁNKE WWW.EYP.SK !!!

REKLAMA

REKLAMA