Loading Udalosti

« Všetky udalosti

  • This udalosť has passed.

Euro a nové členské krajiny EÚ

15.05.2008 00:00
Dátum:
15.05.2008
Čas:
00:00
Organizátor:
Excelentná univerzita
Miesto konania:
Bratislva
WWW:
Oficiálna stránka udalosti

Katedra politológie Filozofickej fakulty UK a Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku vás v rámci programu Jour Fixe a Excelentná univerzita pozýva na seminár, ktorý povedie prof. Kenneth Dyson, s názvom

Euro a nové členské krajiny EÚ

Podujatie sa uskutoční 15.5.2008 od 17:00 hod. v knižnici SFPA, Hviezdoslavovo nám. 14 (2. poschodie). Seminár bude prebiehať v anglickom jazyku, bez tlmočenia.

Prof. Kenneth Dyson pôsobí na výskumnom oddelení European Governance, Identity and Public Policy na Cardiff School of European Studies. V rámci výskumných projektov sa venuje vplyvu Eura na členské štáty, zmenám v európskom centrálnom bankovníctve v dôsledku globalizácie a europeizácie a vzťahom medzi prehlbovaním európskej integrácie a rozširovaním EÚ. Kniha The Road to Maastricht: Negotiating Economic and Monetary Union (1999), ktorú prof. Dyson napísal spolu s K. Featherstonom, bola americkým časopisom Choice ocenená ako najlepšia akademická kniha roka. Profesor Dyson je členom Britskej akadémie a má bohaté skúsenosti ako externý poradca a konzultant viacerých univerzít medzi inými London School of Economics, Univerzita v Kolíne, Univerzita v Astone a v Liverpoole, London Metropolitan University, ale aj dokumentárnej série BBC2 venovanej vytvoreniu  Eura.

REKLAMA

REKLAMA