Loading Udalosti

« Všetky udalosti

  • This udalosť has passed.

Konferencia: Slovensko pre Ukrajinu: Stavanie mostov pre budúce generácie

17.06.2007 00:00 - 22.06.2007 00:00
Dátum:
17.06.2007 - 22.06.2007
Organizátor:
EAC
Miesto konania:
Banská Bystrica

Euroatlantické centrum (EAC) za finančnej podpory Ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky a v spolupráci s Fakultou politických vied a medzinárodných  vzťahov Univerzity Mateja Bela organizuje v čase 17. – 22. júna podujatie: SLOVAKIA TO UKRAINE: Building Bridges to Future Generations.

Odborný seminár sa uskutoční na pôde Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Hlavným cieľom podujatia je prostredníctvom zvyšovania úrovne informovanosti ukrajinskej verejnosti o Severoatlantickej aliancii aktívne prispieť k formovaniu východnej dimenzie zahraničnej politiky a realizácii zahranično-politických priorít Slovenska v kontexte podpory euroatlantickej orientácie Ukrajiny. Euroatlantické centrum spolu so svojimi partnermi tak vytvára priestor pre 30 študentov vysokých škôl a zástupcov médií z Ukrajiny,  zúčastniť sa odborných prednášok a diskusií s expertmi z vládnej a mimovládnej sféry,  obohatiť svoje vedomosti o komplexné informácie o činnosti euroatlantických štruktúr a skúsenosti Slovenskej republiky so vstupom do NATO a Európskej únie z hľadiska potreby implementácie politických a spoločenských reforiem, ako aj nutnosti modernizácie ozbrojených síl v súlade s požiadavkami organizácií. Zároveň Euroatlantické centrum študentom odovzdá svoje skúsenosti, ako mimovládna organizácia, ktorá vo sfére verejnej diplomacie pôsobí už sedem rokov.

REKLAMA

REKLAMA