Loading Udalosti

« Všetky udalosti

  • This udalosť has passed.

Medzinárodná konferencia mladých bádateľov o klimatických zmenách

28.06.2009 00:00 - 02.07.2009 00:00
Dátum:
28.06.2009 - 02.07.2009
Organizátor:
Mladí vedci Slovenska, o.z.
Miesto konania:
Smolenice
WWW:
Oficiálna stránka udalosti

V dňoch 28. júna až 2. júla 2009 sa uskutoční medzinárodná konferencia mladých bádateľov (International Youth Science Conference) s názvom „Call for Action on Climate Change“. Na konferencii so svojimi prednáškami vystúpi 60 mladých bádateľov z Európy, Číny a Mexika, ktorí sa aktívne zaujímajú o problematiku klimatických zmien. 

Na konferencii účastníci prednesú výsledky svojej práce z prírodných, technických a spoločenských vied, ktoré sa týkajú problematiky klimatických zmien. Okrem týchto prednášok sú do programu zaradené aj vyžiadané prednášky popredných európskych klimatológov – prof. RNDr. Milana Lapina, CSc., z Univerzity Komenského, Adama Bumpusa a Davida Vinera z Veľkej Británie.   

Cieľom konferencie je nielen vytvoriť priestor mladým bádateľom  na prednesie výsledkov ich práce, ale aj na diskusiu s poprednými odborníkmi. Jedným z výstupov konferencie bude aj schválenie deklarácie, ktorá bude adresovaná organizačnému výboru medzinárodnej konferencie OSN o klimatických zmenách, ktorá sa uskutoční 7. až 18. decembra v Kodani.  

Konferencia sa uskutoční v Kongresovom centre Slovenskej akadémie vied v Smoleniciach. Konferenciu organizuje občianske združenie Mladí vedci Slovenska v spolupráci s British Council Slovakia a Slovenskou akadémiou vied.

Medzinárodná konferencia sa realizuje v rámci projektu „Kongresy mladých bádateľov s medzinárodnou účasťou – nový spôsob aktivizácie talentovanej mládeže vo vede“ podporovaného Agentúrou na podporu výskumu a vývoja na základe zmluvy č. LPP-0226-07.

Viac informácií o konferencii nájdete na internetovej adrese: www.eucontest.sk

REKLAMA

REKLAMA