Loading Udalosti

« Všetky udalosti

  • This udalosť has passed.

Noc výskumníkov

24.09.2010 00:00
Dátum:
24.09.2010
Čas:
00:00
Organizátor:
Sovva, EurActiv.sk, SAV, Slovenské národné múzeum
Miesto konania:
Bratislava
WWW:
Oficiálna stránka udalosti

V piatok, 24. septembra 2010, sa uskutoční v poradí už šiesty ročník Noci výskumníkov v rámci Európy. Slovensko sa do tejto iniciatívy zapojí po štvrtýkrát. S cieľom prekonávať bariéru medzi vedcami a zvyškom spoločnosti bude organizované množstvo podujatí tak, aby čo najširšia verejnosť mala šancu vidieť „ľudskú stránku” vedy a vedcov.

Noc výskumníkov prináša viacero podujatí v Bratislave, Košiciach a Tatranskej Lomnici. Viac informácií o programe nájdete na oficiálnej stránke Noci výskumníkov.

Ústredným motívom tohto projektu je motto „Researchers are among us“, „Vedci sú medzi nami“. Poslaním projektu je ukázať, že vedci sú „obyčajní“ ľudia s výnimočným povolaním. Výsledkami svojej práce prispievajú k zlepšeniu života nás všetkých, no mimo nej vedú bežný život ako všetci ostatní.

Ak sa chcete osobne stretnúť s našimi špičkovými vedcami a výskumníkmi, príďte sa pozrieť na podujatia, ktoré pre Vás pripravili. Vy sami máte príležitosť zistiť, akí sú to ľudia, čo je predmetom ich skúmania a zároveň zažiť deň a noc plnú zábavy a objavov.

REKLAMA

REKLAMA