Loading Udalosti

« Všetky udalosti

  • This udalosť has passed.

Otvorenie projektu a diskusia DÁTA:DEMOKRACIA

21.09.2017 18:00 - 19:30
21414754_1489046244475507_4044112502438939311_o
Dátum:
21.09.2017
Čas:
18:00 - 19:30
Organizátor:
Goethe Institut, súkromie.digital, Chaos Computer Club
Miesto konania:
Goethe Institut, Panenská 33, Bratislava
WWW:
Oficiálna stránka udalosti

Každý deň sa generujú miliardy obsahov a dát najrozličnejšieho typu, ktoré sú vzápätí dostupné ľuďom na celej zemeguli. Každým lajkom na sociálnych sieťach a každou nahratou fotografiou zanechávame silnú dátovú stopu. Ako sa narába s našimi dátami, stávame sa produktom, sme meraní a pozorovaní? Čo sa s informáciami z dlhodobého hľadiska stane – kedy a ako, kým a v akých súvislostiach budú využité?

Projekt Goetheho inštitútu  Dáta:Demokracia sa zaoberá digitalizáciou všetkých oblastí nášho života a kladie otázky k téme kontroly a cenzúry informácií.

Otvárací večer prináša prvý pohľad do sveta dát a ich využitia – sú dáta aj naďalej nositeľom nádeje pre našu demokraciu, ale sa jej stanú osudnými? Aký je verejný diskurz k témam ako bezpečnosť a ochrana údajov na Slovensku a v Nemecku?

Hostia:
Tomáš Mičo je právnik, pôsobil na Úrade na ochranu osobných údajov. Je vynikajúci expert na právnu stránku ochrany súkromia. V súčasnosti pracuje v spoločnosti ESET a tiež pôsobí v občianskom združení Digital Nomads, kde prostredníctvom projektu súkromie.digital robí osvetu v oblasti praktickej ochrany súkromia.

Dirk Engling sa dvadsať rokov venuje riešeniu problémov softvéru pre mobilné telefóny, sieťové služby a kryptografické systémy. Desať rokov je na voľnej nohe. Vo voľnom čase je čestným hovorcom Chaos Computer Club a tvorcom otvorených softvérov.

Moderátor:
Dušan Barok, výtvarník, autor a kultúrny aktivista venujúci sa kritickej praxi v oblasti softvéru, umenia a teórie.

Publikum sa môže do debaty zapojiť prostredníctvom aplikácie sli.do a hashtagu datademokracia.
Podujatie v slovenskom a v nemeckom jazyku, so simultánnym tlmočením.

V spolupráci s: súkromie.digital, Chaos Computer Club.

Podujatie na FACEBOOKu

REKLAMA

REKLAMA