Loading Udalosti

« Všetky udalosti

  • This udalosť has passed.

Diskusia: Propaganda na facebooku ako súčasť hry

05.10.2017 18:00 - 19:30
Dátum:
05.10.2017
Čas:
18:00 - 19:30
Organizátor:
Katedra politológie FIF UK
Miesto konania:
KC Dunaj, Nedbalova 3, Bratislava
WWW:
Oficiálna stránka udalosti

Filozofická fakulta UK a Katedra politológie FiF UK Vás pozývajú na diskusiu o propagande na Facebooku. Dvadsaťročný harvardský študent Mark Zuckerberg zjavne narazil na zlatú žilu, keď vo februári 2004 naprogramoval nový nástroj na “komunikáciu s priateľmi a ďalšími užívateľmi”. Ten sa medzičasom zmenil na eldorádo marketingu, ktoré za minulý rok vyrobilo akcionárom viac než 14 miliárd dolárov. A tiež na svet, v ktorom náš prehľad o svete formujú tradičné autority a naši priatelia, ale tiež armáda trollov, spindoktorov a podvodníkov, ktorí si produkovaním alternatívnych správ zarábajú na živobytie. V ich svete napríklad rakovina nie je choroba a pápež František podporuje Donalda Trumpa. Predstavu o tom, že musí existovať základná zhoda o fungovaní sveta nahradila multirealita sociálnych bublín, v ktorých si každý môže ísť svoje.

O výzvach, ktorý tento vývoj kladie pred našu schopnosť riešiť problémy budú diskutovať: Fedor Blaščák, filozof / Erik Láštic, politológ / Filip Struhárik, novinár.

Diskusia je súčasťou výberového kurzu Liberálna demokracia v čase alternatívnych faktov, ktorý sa v zimnom semestri 2017/18 uskutočňuje na Filozofickej fakulte UK a projektu Spoločná krajina.
════
>www.fphil.uniba.sk
>www.politologiauk.sk
>www.fb.com/spolocnakrajina

REKLAMA

REKLAMA