Loading Udalosti

« Všetky udalosti

  • This udalosť has passed.

Rovnosť žien a mužov v čase zmien

15.06.2009 00:00 - 16.06.2009 00:00
Dátum:
15.06.2009 - 16.06.2009
Organizátor:
Európska komisia
Miesto konania:
Brusel
WWW:
Oficiálna stránka udalosti

Európska komisiaGenerálne riaditeľstvo pre zamestnanosť, sociálne veci a rovnaké príležitosti organizuje konferenciu s názvom

Rovnosť žien a mužov v čase zmien

Konferencia sa uskutoční v dňoch 15. a 16. júna 2009 v Bruseli.

Toto dvojdňové stretnutie upozorňuje na nové výzvy pre dosiahnutie rovnakého postavenia žien a mužov, vrátane pretrvávajúcich rozdielov v odmeňovaní žien a mužov a dopad súčasnej ekonomickej krízy na trhu práce a európsky sociálny model. Okrem toho sa na tejto konferencii bude taktiež diskutovať o otázke vplyvu žien v rozhodovacom procese. Na tejo akcii vystúpia s príhovormi Vladimír Špidla (európsky komisár pre zamestnanosť, sociálne záležitosti a rovnaké príležitosti), Margot Wallström (Vice-prezident Európskej komisie a komisárka pre vzťahy medzi inštitúciami a komunikačnú stratégiu) a ministri z Českej republiky, Španielska, Rakúska a Spojeného kráľovstva.

Médiá zaoberajúce sa prevažne sociálnymi otázkami budú súčasťou tejto akcie. Novinári budú mať dostatok príležitostí na rozhovory a dodatočné prepojenie sa s účastníkmi tejto konferencie a úradníkmi Európskej komisie. Okrem oficiálneho programu, média sa budú môcť zúčastniť v na mieru pripravenom „mediálnom programe“.

Ak máte záujem o účasť, prosíme Vás, aby ste nám dali čo najskôr vedieť. Upozorňujeme, že obmedzený počet novinárov bude financovaný z prostriedkov Európskej komisie na pokrytie cestovných a ubytovacích služieb.

Ak budete potrebovať akékoľvek ďalšie informácie, kontaktujte nás: Nina Elzer na email: nina.elzer@pleon.com alebo +32 2 550 00 53.

REKLAMA

REKLAMA