Loading Udalosti

« Všetky udalosti

  • This udalosť has passed.

Seminár: Európsky parlament v kontexte Lisabonskej zmluvy

13.05.2011 00:00
Dátum:
13.05.2011
Čas:
00:00
Organizátor:
Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku
Miesto konania:
Prešov
WWW:
Oficiálna stránka udalosti

Informačná kacelária Európskeho parlamentu na Slovensku Vás pozýva na seminár pre regionálnych novinárov na tému – Európsky parlament v kontexte Lisabonskej zmluvy.

Seminár sa uskutoční 13. mája 2011 v čase od 9.30 do 13.00 v kancelárií Regionálnej organizácie Slovenského syndikátu novinárov na Hlavnej ulici č. 122, 1. poschodie v Prešove.

Na seminári vystúpia:

– Monika Smolková, poslankyňa Európskeho parlamentu (SMER – sociálna demokracia)

– Robert Hajšel, riaditeľ Informačnej kancelárie EP na Slovensku

– Zuzana Vašková, EurActiv.sk

– Jozef Puchala, dramaturg, RTVS – org. zložka STV, štúdio Košice

– Ivana Janíková Stavrovská, tlačová tajomníčka IKEP

Program seminára:

– od 9:30 – registrácia

– 10:00 – poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Smolková, členka Výboru EP pre regionálny rozvoj: posilnenie právomocí EP v prospech občana, prijímanie rozhodnutí na európskej úrovni a ich vplyv/dopad na regióny na Slovensku, využívanie nástrojov EÚ na rozvoj regiónu, regionálny rozvoj a štrukturálna politika v rámci finančného rámca EÚ.

– 11:00 – diskusia s poslankyňou EP a priestor na individuálne rozhovory

– 11:30 – riaditeľ Informačnej kancelárie EP na Slovensku Robert Hajšel: Lisabonská zmluva a jej dôsledky na fungovanie EÚ, EP v kontexte Lisabonskej zmluvy, aktivity Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku, legislatívne priority EP: finančný rámec EÚ, označovanie potravín, systém hospodárskeho riadenia.

– 12:00 – Zuzana Vašková, EurActiv.sk: médiá a novinári: ako informovať o dianí v EÚ, mapovanie legislatívneho procesu EÚ na konkrétnych príkladoch.

– 12:20 – Jozef Puchala, dramaturg, RTVS – org. zložka STV, štúdio Košice: skúsenosti so spoluprácou s inštitúciami EÚ v podmienkach regionálneho štúdia verejnoprávnej televízie

– 12:40 – tlačová tajomníčka IKEP Ivana Janíková Stavrovská: spolupráca Európskeho parlamentu a IKEP s médiami a novinármi, prezentácia webovej stránky EP, audiovizuálnej stránky, Europarl.tv, možnosť pracovných ciest do sídla Európskeho parlamentu.

Po vystúpeniach bude priestor na diskusiu a otázky. Pre účastníkov bude pripravené aj malé občerstvenie.

Účastníkom, ktorí do Prešova pricestujú z miesta bydliska/práce budú preplatené cestovné náklady spojené s dopravou do miesta konania seminára a späť po predložení cestovného lístka (vlak, autobus).

Účasť, prosíme, potvrdiť na adresu ivana.janikova@europarl.europa.eu

Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku

Teším sa na stretnutie

S pozdravom

Ivana JS

REKLAMA

REKLAMA