Loading Udalosti

« Všetky udalosti

  • This udalosť has passed.

Využitie kmeňových buniek z pupočníkovej krvi na výskum a liečbu

04.05.2007 00:00
Dátum:
04.05.2007
Čas:
00:00
Organizátor:
EPP-ED, Eurocord-Slovakia
Miesto konania:
Bratislava

Piatok 4. mája 2007 sa uskutoční pod záštitou poslanca Európskeho parlamentu Miroslava Mikolášika konať konferencia Využitie kmeňových buniek z pupočníkovej krvi na výskum a liečbu. Podujatie, ktorého spoluorganizátorom je Slovenský register placentárnych krvotvorných buniek (Eurocord-Slovakia) a odborným garantom Slovenská hematologická a transfuziologická spoločnosť SLS, sa bude konať v Bratislave v Onkologickom ústave sv. Alžbety so začiatkom o 14.30h. Zahraničným prednášajúcim bude pán Gregory Katz-Benichou, PhD., PharmD., MBA, profesor bioetiky a medicínskych inovácií na ESSEC Business School v Cergy vo Francúzsku.

Cieľom konferencie je poukázať na dôležitosť pupočníkovej krvi ako etického a perspektívneho alternatívneho zdroja kmeňových buniek pri transplantácii, regeneratívnej medicíne, či základnom i klinickom výskume.

Otázkami výskumu a liečby kmeňovými bunkami sa zaoberal aj Európsky parlament, keď na svojom poslednom plenárnom zasadnutí hlasoval o správe slovenského europoslanca MUDr. Mikolášika o pokrokových liečebných metódach.

Na záver podujatia (cca. 17.00h) bude zorganizovaná tlačová konferencia k diskutovanej téme.

Viac informácií o programe podujatia získate na telefónnom čísle 0907 661 439 u Márii Kolkovej.

REKLAMA

REKLAMA