Loading Udalosti

« Všetky udalosti

  • This udalosť has passed.

Workshop Spoločenské inovácie

11.12.2014 00:00
Dátum:
11.12.2014
Čas:
00:00
Organizátor:
Centire
Miesto konania:
Austria Trend Hotel v Bratislave
WWW:
Oficiálna stránka udalosti

OFICIÁLNA POZVÁNKA:

Radi by sme Vás pozvali na workshop o spoločenských inováciách, ktorý sa uskutoční Dňa 11. decembra 2014 v Austria Trend Hotel v Bratislave v čase 9:00 – 13:00. Cieľom workshopu je predstaviť koncept spoločenských inovácií slovenskej verejnosti. Hlavnými prednášajúcimi budú predstavitelia organizácie The Young Foundation, ktorá sa dlhodobo venuje tejto téme vo Veľkej Británii. A tiež privítame zaujímavé osobnosti zo Slovenska, ktoré sa podelia so svojimi skúsenosťami v tejto oblasti.

ČO SÚ SPOLOČENSKÉ INOVÁCIE

„Spoločenské inovácie možno definovať ako nové nápady – produkty, služby či modely – ktoré riešia spoločenské potreby efektívnejšie ako iné alternatívy a vytvárajú nové vzťahy alebo spolupráce v spoločnosti. Tieto nástroje sú prospešné pre spoločnosť a zároveň podnecujú k ďalšej aktivite. Spoločenské inovácie sa realizujú vo verejnom sektore, súkromnom sektore, treťom sektore ako aj v domácnostiach.“ (Definícia je prevzatá z web stránky Európskej komisie).

Európske dokumenty definujú spoločenské inovácie ako jeden z nástrojov, ktorý môže prispieť k dosiahnutiu cieľov stratégieEurópa 2020. Na Slovensku je ich podpora zároveň súčasťou vybraných operačných programov v programovom období 2014-2020.

KTO SÚ THE YOUNG FOUNDATION

The Young Foundation je neziskový, mimovládny think-tank so sídlom v Londýne špecializujúci sa na spoločenské inovácie. Inštitúcia bola založená v roku 2005 a je centrom pre spoločenské inovácie. Svojou prácou sa zameriava na rad súčasných problémov, vrátane zdravia, starnutia, vzdelávania, komunít a bývania, rovnosti a práce s mládežou. Svoje projekty realizuje tak vo Veľkej Británii, ako aj na medzinárodnej úrovni. Organizácia je aktívna vo výskume a vzdelávaní, špecializuje sa na vytváranie nových organizácií a podporuje ostatných, aby na podobné aktivity využívali aj nové technológie. Viac informácií možno získať na webstránke organizácie The Young Foundation.

Nenechajte si ujsť zaujímavé prednášky od tých najskúsenejších v tejto téme. Veľká Británia totiž patrí medzi krajiny s najprepracovanejším modelom fungovania spoločenských inovácií. Navyše bude workshop slúžiť ako platforma pre networking odborníkov v oblasti spoločenských inovácií na Slovensku.

Už čoskoro nájdete na našej web stránke podrobný program workshopu.

Neváhajte sa zaregistrovať na info@centire.com alebo tel. č. 0911 102 645. Stiahnite si registračný formulár TU.

REKLAMA

REKLAMA